Hry

Hard West 2 přináší nadpřirozenou akci

Hráči čekající na Hard West 2 byli příjemně překvapeni, když nedávno dostali šanci zahrát si demo. Velkým překvapením je fakt, že skutečné datum vydání bude tak brzy. Značná část letošních slibovaných her se odebrala vstříc roku 2023 a podobná očekávání byla i u tohoto titulu. Na Divoký západ plný nejen banditů, ale i všemožných zrůdných pekelníků se v tomto pokračování budete moct vrátit již 4. srpna. Hru má na svědomi studio Ice Code Games. První díl Hard West vyšel v roce 2015 a vyznačoval se drsnou syrovostí boje. Druhý díl navazuje na jedničku a půjde o tahovou taktickou hru podobnou titulům jako X-COM nebo Jagged Alliance.

Jednoduchá vlaková loupež, která vypadala jako skvělý nápad se zvrtne. Ujíždějící vlak je přeplněný duchy, ghúly a jinými pekelnými nestvůrami. Nemáte rozhodně na růžích ustláno, ale k dispozici je četa bojovníků. Přežít v Hard West 2 ovšem není tak snadné. Celou svoji jednotku musíte pečlivě rozmístit po mapě a efektivně využívat schopností proti nepřátelům. Existuje zde několik výhod, kterými si můžete dopomoci ke kýženému výsledku. Třeba štěstí, pokud minete nebo utrpíte velké poškození, uložíte si body štěstí a můžete je později v bitvě využít ať máte lepší šanci na zasáhnutí nepřítele.

Bravado je další změnou ve hře Hard West 2. Pokud zabijete nepřítele některou ze svých postav, obnoví se jí akční body. To vytváří úžasné scénaře, jako je využití teleportu čarodějky k výměny pozice a následné sestřelení několika nepřátel z nového výhodného místa. Každé zabití obnoví akční body, takže se z bojiště rychle stane mlýnek na maso. Takové momenty jsou prostě skvělé. Postavy, které během boje padnou, jsou ztraceny jen pro danou bitvu, nepřicházíte o ně natrvalo. Hra vám navíc umožňuje pomocí tlačítka boj resetovat.

Veškeré souboje jsou přerušovány průzkumem světa, vybíráním vedlejších úkolů, seznamováním se s novými lidmi a pronásledováním ďábla. Hlavní postava Gin Carter přišel o svou duši a tak musíte dohnat a utkat se samotným pánem pekel, aby jste si ji vybojovali zpět. To vše se odehrává v kulisách salónů a prérií. Hrdinové mají srdce, svět se zdá přesvědčivý a boj si libuje v tom, že dává hráči možnost kosit protivníka řadou vysoce pečlivě provedených útoků. Pokud jste milovníkem série X-COM nebo jste zkusili Wasteland 3, budete v Hard West 2 jako doma. Ovšem hru bych doporučil i těm, kteří nejsou s tímto žánrem zcela obeznámeni. Hra poskytuje neobvykle přivětivý přístup k novým hráčům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *