Filmy & seriály

Halloween je tu: tři tipy na strašidelný večer

A je to tu, oblíbená noc všech milovníků kostýmů a různých převleků je tady! V našich končinách sice není Halloween tak oblíbený jako ve Spojených státech amerických, děti zde nechodí od dveří ke dveřím a nekoledují o sladkosti. Přesto ale s každým rokem roste počet halloweenských dekorací v obchodech a lidé pořádají stále více kostýmových party. Pokud ale nemáte kam na nějakou oslavu jít, nebo prostě jen chcete strávit tento strašidelný večer doma, můžete si přesto halloweenskou atmosféru užít, a to při sledování našeho halloweenského výběru!

Hocus Pocus

Začneme americkou halloweenskou klasikou o třech sestrách čarodějnicích, které touží po lektvaru věčného mládí. Do kterého se, jak jinak, přidává krev nevinné panny. Všechny tři jsou při pokusu o umíchání lektvaru chyceny a popraveny. O tři sta let později v Salemu zapálí teenageři černou svíčku. A tím sestry přivedou, zatím jen na jednu noc, k životu. Začíná tak závod o čas: dokáží, s pomocí do kočky zakletého Binxe, čarodějnice zastavit? Zabránit jim v zabití další nevinné dívky? Každopádně, z filmu plyne jedno poučení: nezapalujte svíčky, o kterých nic nevíte, a už vůbec, pokud jsou černé a váže se k nim nějaká temná historie. Obzvláště o Halloween.

Trojici čarodějek si zahrály Bette Midler, Sarah Jessica Parker a Kathy Najimy, a jejich Winifred, Sarah a Mary jsou naprosto úžasné. Užít si jejich bláznivou jízdu – a případně rovnou i její pokračování Hocus Pocus 2 z loňského roku – si u nás můžete na Disney+.

Trailer: Hocus Pocus

Halloween

Co si budeme povídat, co by to bylo za tipy na dnešní noc, kdyby tu chyběl Halloween? Klasický horor Johna Carpentera z roku 1978, který vypráví příběh Mika Myerse, který jako šestiletý kluk ubodal svou starší sestru a byl za to přemístěn do ústavu Smith’s Grove. O patnáct let později se mu však podařilo utéct, a psychopatický nemluvný mladík se znovu vydal na vražednou stezku, tentokrát s cílem zabít i svou mladší sestru a dokončit tak své dílo. To, že se cestou nezdráhá vraždit i jiné lidi, asi nemusím dodávat.

Halloween je oblíbenou hororovou sérií, která nestaví jen na gore efektu, ale i na budování napětí. Film má ponurou atmosféru, ze které běhá mráz po zádech, a i samotný konec vám nedá spát. Maska kapitána Kirka, nabarvená na bílo, dodnes děsí masy a je, společně s Vřískotem, jedním z neoficiálních symbolů Halloweenu.

Tento film si v Česku můžete pustit na Amazon Prime.

Trailer: Halloween

Hubieho Halloween

Nakonec si dáme něco na odlehčení: hororovou komedii Adama Sandlera, Hubbieho Halloween. Místy stupidní, místy geniální příběh mentálně zaostalého Hubbieho, který si za životní cíl dal dohlížení na bezpečnost městečka Salem o halloweenské noci. Většina obyvatel si z něj dělá legraci a včetně dětí jej šikanují, nicméně Hubbie si z toho nic nedělá. Pak se ale vše zvrtne: nejen, že se do města dle všeho přistěhuje vlkodlak, ale ještě z psychiatrické léčebny uteče nebezpečný pacient. A to je něco pro Hubbieho, který se snaží všemu, se svým selským rozumem, přijít na kloub…

Je to Sandlerovka, tak opravdu očekávejte sem tam trapnovtipy, ale celkově jde o docela povedenou bláznivou komedii se strašidelnými prvky, ideální pro ty, co se doma sami neradi bojí. Navíc, kdo by nechtěl Hubbieho termosku? I když nemá, sakra, zabudovaný kompas?

Hubbieho Halloween u nás naleznete Netflixu.

Traler: Hubbieho Halloween

Jaký je váš oblíbený halloweenský film? Podělte se o něj s námi v komentářích!

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *