Hry

Gloomhaven do kapsy? Ano prosím!

Gloomhaven je známý tím, že se jedná o velikou hru ať už máte na mysli velikost krabice, rozložené komponenty na stole a nebo délku kampaně. Krokem k větší kompaktnosti byl Gloomhaven: Lví chřtán, ale teď tvůrci Joe Klipfel a Nikki Valens bouchli do stolu a rozhodli se vytvořit Gloomhaven, který si můžete vzít sebou kamkoliv a zahrát si ho třeba během pauzy na oběd, na konferenčním stolku nebo v letadle.

Gloomhaven: Buttons & Bugs je hra čistě pro jednoho hráče s novým příběhem od autora Isaaca Childrese. Ilustrace vytvořil Mofei Wang s Art Directorem BJ Hansleyem ze Cephalofair Games. Mělo by jít o stejně hluboký a strategický zážitek, jako u běžné hry, ale v kompaktním balení a zahrané by to mělo být do dvaceti minut. Každý scénář se odehrává na jedné kartě, kde se jako neohrožený žoldák postavíte hrstce nepřátel. Každý žoldák má k dispozici čtyři oboustranné karty, ale mohou být použité pouze dvakrát – přední a zadní strana – než jsou odhozeny. Útoky se řeší pomocí kostky a desky modifikátorů. Podobně jako u většího bratříčka budete moci v průchodu kampaně postupně vylepšovat schopnosti svého žoldáka. Ať už u karet modifikátorů, nových schopností nebo předmětů.

Dějově se příběh odehrává po základní hře a po rozšíření Zapomenuté kruhy. Když jste astherská věštkyně, která několikrát zachránila město, získáte i velkou reputaci. Na dveře vám opětovně bouchají pomstychtivý démoni nebo budoucí hrdinové. V takové chvíli se buď pro trochu klidu musíte odstěhovat nebo sáhnout po magické ochraně. Postava, za kterou budeme hrát záhy zjistí, že si věštkyně zvolila právě magickou ochranu a stane se obětí jejího kouzla. Ve své miniaturní velikosti nyní musí najít cestu k zachránkyni města a přesvědčit ji aby mu navrátila jeho skutečnou velikost.

Gloomhaven: Buttons & Bugs si můžete zakoupit během právě běžící crowdfundingové kampani na Backeritu, ale hra je tam dostupná v angličtině. Do běžného prodeje se dostane po ukončení kampaně. Snad by časem mohla vyjít česká lokalizace u Albi, stejně jako u předchozích Gloomhaven titulů.

Oznamovací trailer:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *