Hry Publicistika

Gamescom 2022 – Opening Night vytasil silný kalibr

A máme tu další senzační herní událost tohoto roku. Jedna z největších herních konferencí Gamescom 2022 ukázala spoustu našlapaných trailerů a herních novinek na které se můžeme v blízké době těšit. Hlavní hvězdou večera je kanadský videoherní novinář a televizní moderátor Geoff Keighley. Určitě se těšíte hlavně na oznámení novinek ohledně dlouho očekávané a diskutované hry ze světa Harryho Pottera. Mluvím samozřejmě o Hogwarts Legacy. Tento titul nemohl na konferenci chybět, ale je tu i spousta jiných titulů, které si zaslouží naši pozornost. Pojďme se podívat na výtažek toho nejzajímavějšího.

Dune: Awakening

Jedno ze zajímavých oznámeni je představení MMO Survival titulu Dune: Awakening. Jedná se o open world MMO Survival akci. Krátké intro nám ale ze hry moc neukáže. Místo toho dokáže poškádlit naše očekávání toho, jak bude vypadat samotný gameplay. Podle popisu si budeme muset určitě budovat úkryt jako ochranu před písečnými bouřemi a upgrade obleku bude také samozřejmostí. Těžba surovin a průzkum zaniklých civilizací bude nejspíš tou akčnější částí hry. Obzvlášť, když vám kdykoliv pod zadkem může vylézt obří písečný červ. Musím říci, že krátký trailer mě docela zaujal a vypadá skvěle. Mrkněte se na něj, pokud jste ho neviděli.

The Lords of the Fallen

Souls-like rubačka The Lords of the Fallen se dočká nového zpracování. Než na druhý díl to vypadá spíše na jakousi předělávku. Akční RPG z prostředí temného světa popisuje cestu křižáckého rytíře, který se vyzbrojen mečem a několika božskými silami vydá svrhnout démonického boha. Cesta to rozhodně nebude jednoduchá, protože nepřátel je mnoho. Kromě singleplayeru bude možnost si zahrát i online a tím tak ještě více prohloubit herní zážitek. Titul je možné si už nyní přidat do seznamu přání ve službě Steam.

The Callisto Protocol

Pamatujete si na hororovou sérii z vesmíru Dead Space? Tak se připravte na další nářez survival hororu. The Callisto Protocol vychází už tento rok 2. prosince a po jeho hraní vás čeká vše, jen ne klidné spaní. Gameplay ukazuje krvavou rubačku se zmutovanýmy monstry, které není zrovna lehké zabít. Čím více je zraníte, tím více zmutují a dokážou bojovat i s ustřelenou hlavou. A nábojů také nemáte zrovna velké množství, takže bude zapotřebí trochu zručnosti a vynalézavosti v tom, jak je poslat do věčných lovišť. V druhé části traileru se trochu sklouzneme po vodní skluzavce. Ta je ovšem zákeřnější, než se na první pohled zdá a když to nevyjde, tak skončíme na kusy. Dobrá motivace se trochu více snažit, ne? Tak schválně, co řeknete na ukázku.

Dead Island 2

U hororovek ještě zůstaneme a vzkřísíme starou legendu s názvem Dead ISland 2. Apokalypsa zombíků v centru Los Angeles nám přinese spoustu krve, useknutých končetin, ale i spoustu humoru a praštěných situací. Pokračování by mělo vyjít už 3. února na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Serie X/S. Prozatím se bude jednat pro exkluzivitu služby Epic Games. Určitě stojí za zmínku, že vývojáři pamatují i na českou komunitu hráčů a dočkáme se tedy i češtiny, což je rozhodně super. Máme dokonce i dvě ukázky a to jak samotný trailer, tak i gameplay. Za shlédnutí stojí určitě oba.

Lies of P

Myslíte si že Pinocchio byl malý dřevěný panáček, který zažíval roztomilá dobrodružství? Tak to jste vedle! Jeho příběh byl plný akce, zabíjení a krvavých jatek a odhalí nám ho titul Lies of P. Steampunková RPG adventura nám představí mechanoida Pinocchia, který si musí probít cestu skrz velké množství nepřátel, aby se z něho stal obyčejný kluk. Každá část jeho těla se přitom může proměnit ve smrtí zbraň a bude to opravdu potřeba. Město Krat není místo jen tak pro každého. A víte co se stane, když Pinocchio zalže, ne? Tvůrci slibují, že i tato dovednost se během hry projeví. Docela mám strach si domyslet, co přesně mu povyroste.

Hogwarts Legacy

A to nejočekávanější, samozřejmě, až na konec. Hogwarts Legacy se ukázala v cela novém traileru, který ukazuje i temnou stránku hratelnosti. Je libo se naučit kouzla, která se nepromíjejí? Tak se připravte, protože to zde bude skutečně možné! Ale kromě kouzlení se podíváme i na známá místa, jako třeba do Zapovězeného lesa, Příčné ulice nebo i Prasinek. Ale dost o tomhle. V ukázce vidíme dva studenty, kteří si začnou zahrávat právě s kletbou Crucio a to se samozřejmě neobejde bez povšimnutí. Konec traileru přinese i bonusový obsah, který si lze ke hře dokoupit – například si můžete osedlat Testrála. Předobjednávky startují už 25. srpna, ale do vydání hry si ještě počkáme do února příštího roku.

Na konferenci Gamescom 2022 se toho ukázalo mnohem více. Přenos trval kolem dvou hodin, takže nechybělo ani několik novinek například o očekávaných hrách Gotham Knights, Stranded Alien Dawn nebo se představil i totálně praštěný Goat Simulator 3. Určitě se podívejte na celé vysílání, protože toho v sobě skrývá skutečně mnoho. Pokud však nemáte tolik času, tak se můžete podívat i na zkrácenou verzi všech upoutávek, které projedete za pár minut.

To je pro dnešek všechno. Který titul vás zaujal nejvíce a na co se těšíte? Mně by nestačily ani prsty na rukou. Máte to stejně? Napište nám o tom do komentářů.

editor
Obyčejný hráč videoher, nadprůměrný hráč Dungeons and Dragons, příšerný pisálek a excelentní provokatér šéfredaktora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *