Filmy & seriály Hry

Fanoušci Silent Hill mají důvod jásat

Konami si pro své fandy připravilo akci nazvanou Silent Hill Transmission. Ta se konala 19. října a určitě nenechala jednoho fanouška klidným. Pokud jste přenos zmeškali, nebo o něm nevěděli, připravili jsme si pro vás to nejzásadnější, co si pro nás Konami přichystalo.

Silent Hill 2

Začneme hezky zlehka a to sice oznámeným remakem Silent Hill 2. Silent Hill 2 vyšel už před jednadvaceti lety! A až nyní Konami potvrdilo to, o čem se už měsíce spekulovalo. Právě Silent Hill 2 Remake byl titul, který zahájil videoprezentaci Silent Hill Transmission. Trailer vypadá úchvatně a je z něj znát, že Konami rozebralo původní Silent Hill 2 na součástky a kompletně ho předělalo, nicméně jádro hry a její podstata zůstala nedotčena.

Trailer nám připomíná příběh hry, který zná snad každý. Vidíme „nového“ Jamese Sunderlanda na jeho cestě do Silent Hill, kam se vydává hledat svou manželku. Trailer také ukazuje pro Silent Hill typické ulice zalité mlhou a můžete si i všimnout známých nepřátel v čele s Pyramid Head. Na vývoji pracují lidé z Bloober Team a hra vyjde na PC a PS5.

Silent Hill: Townfall

Další hrou, kterou Konami odhalilo je Silent Hill: Townafall. Na hře pracují Konami, Annapurna Interactive (What Remains of Edith Finch, Outer Wilds, Stray) a držitelé ceny BAFTA No Code (Observation, Stories Untold). O hře jako takové toho moc oznámeno nebylo. Mohli jsme vidět jen krátký trailer, kreativní ředitel No Code John McKellan se však o hře řekl, že respektuje franšízu Silent Hill, ale se základem série „pracuje trochu jinak“.

Z traileru je těžké rozluštit, oč se přesně bude jednat, John McKellan podal alespoň malé vodítko poukazující na easter eggy, které jsou v traileru skryté. „Možná by stálo za to se na ten trailer podívat znovu a vidět něco, co vám možná uniklo.“ Silent Hill: Townfall by mohl naznačovat také snahu Konami navázat spolupráci s externími studii k vývoji dalších her Silent Hill. Motoi Okamoto, producent Silent Hill prozradil, že společnost plánuje „rozšířit partnerství se stejně talentovanými studii.“

Silent Hill F

Poslední oznámenou hrou je Silent Hill F, tu bude vyvíjet Neobards Entertaiment, studio, které stojí za Resident Evil Re:Verse. Příběh má na svědomí známý japonský spisovatel Ryukishi07, autor vizuálních románů When They Cry, producentem projektu pak bude Motoi Okamoto. Ani o tomto projektu toho zatím moc nevíme. Oficiální popis hru prezentuje jako „zcela nový příběh, odehrávající se v Japonsku 60. let s krásným, ale děsivým světem.“

Je docela možné, že tento projekt souvisí s jedním z mnoha úniků, ke kterým došlo v květnu tohoto roku. Jednalo se o několik koncepčních obrázků chodby pokryté lepícími papírky a temné bytosti připomínající rozkvetlou třešeň. Podle zprávy od VCG byly obrázky spojovány s upoutávkou podobnou PT (projekt Hidea Kojimy).

Uniklý obrázek z května 2022 Foto: Polygon

Return to Silent Hill

Posledním projektem je film Return to Silent Hill. Pracují na něm tvůrci původního filmu Silent Hill z roku 2006 a je adaptací hry Silent Hill 2. Ruy Naito, asistent producenta v Konami a vedoucí vývoje IP a cross-media pro Silent Hill film označil jako „katalyzátor“ nových her série. Hlavním startérem tohoto projektu je producent původních filmů Silent Hill Victor Hadida, který oslovil Konami s návrhem natočit nový film. Režii má na starost Christophe Gans, režisér původního Silent Hill.

Gans během přenosu řekl: „Silent Hill 2 je mnohem více o psychologickém hororu, i když se chystáme znovu najít stejná stvoření a stejně děsivé sekvence.“ Hadida se vyjádřil, že „od Christopha je jasná myšlenka udělat to moderní, ale také velmi věrné videohře… Christophe je opravdu někdo, kdo respektuje práci, která byla vykonána, ale má také svou vlastní vizi.“ Datum vydání, ani další podrobnosti zatím neznáme.

Co na novinky ohledně série Silent Hill říkáte? Dejte nám vědět v komentářích.

author
Vášnivý hráč, už téměř 30 let. Nejvíc hraju FPS, akční adventury, RPG... Je toho hodně. Moje knihovna by mohla vyprávět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *