Hry

Evil West brutální a zábavná akční řež

Studio Flying Wild Hog, které stojí za úspěšnou akční sérii Shadow Warrior nám přichystalo další akční řež s názvem Evil West. Nový trailer nám nastínil, že půjde o žánr weird west a my tak konečně vidíme celou akci v běhu napříč nejrůznějšími prostředími. Zpočátku hra vypadá celkem nevinně, se svými typickými westernovými kulisami a obyčejnými kovboji, které rozstřílíte na maděru. Pak se ovšem ukáže skutečná podstata celé hry. Vyprahlá poušť s kovboji mizí a vy se ocitáte v podzemním komplexu s opačně rostlou pyramidou. Tajemný les, v němž by se někde v keři třásl hrůzou i Jeníček s Mařenkou. Dojde i na arénovou bitvu uvnitř tlamy mrtvého bájného stvoření.

Většina lokací v Evil West má navíc společnou jednu věc. Jsou tam pijavice a to obrovské. Leckde je jimi doslová posetá celá zem. Nechutná stvoření jsou přisáta na stromy a zjevně si pochutnávají i na lidském mase, neboť nejběžnější nepřátelé vypadají jako vředy posetí lidé. To co mají místo hlavy připomíná chobot, ale jedná se o krvesajnou obludu. Z pohledu třetí osoby tak budete masakrovat zástupy obludných nepřátel. Budete čelit temným silám, jenž reprezentují ohyzdní mutanti, upíři či jiné monstrozity. K jejich likvidaci vám poslouží palné zbraně, plamenomet sekera či elektrifikovaná pěst. V závěru nechybí boss fight, kterému předchází ukázka vylepšování zbraní.

Revolver může rožšířit svůj zásobník o další komoru a udílet tak vyšší poškození nepřátelům, které jste ještě předtím pořádnou ranou pěstí vynesli do vzduchu. Sami se můžete naučit do nepřátel kopat. Výsledkem je mix kontaktních soubojů s palbou z revolveru, automatické pušky nebo plamenometu. Nechybí zde ukázka práce s elektřinou, kdy si s její pomocí jednoho z nepřátel přitáhnete, mrštíte s ním o zem či od sebe proti ostatním oponentům. Ať k soubojům přistoupíte jakkoliv doprovodí je usekané končetiny, potoky krve a všudypřítomné čvachtání. Zvukaři zjevně získali zálibu v boxování do melounů a jiného ovoce. Evil West můžete hrát nejen solo, ale i v kooperaci s přáteli.

Evil West si už teď můžete předobjednat na PC, Playstationu 4, Playstation 5, Xbox One a Xbox Series X|S, kde hra vyjde 20. září. Pokud si hru předobjednáte zajistí vám to DLC Wild Wild East pack, díky kterému budete bojovat se zlem v jiném oblečku a v rukách budete třímat zbraně s pěti novými skiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *