Uncategorized

Dva Flashové, dva Batmani a jedna Supergirl – nový trailer na The Flash

O nezvládnutém DCEU se psalo tolik článků, esejí a básní, že už to je dost ohraná písnička. První plamínek naděje pro fanoušky vysvitl až s oznámením jeho nové podoby, kterou má na starosti James Gunn a Peter Safran, a které má o písmenko méně – DCU. O jeho plánovaných počátcích jsme psali už dříve, ale než může tato sice lákavá, ale stále velká neznámá začít, je třeba vše ukončit. Právě The Flash má být tím velkolepým závěrem DCEU.

Že by to měl jednoduché se říct nedá. Tato adaptace slavného (i u nás vydaného) komiksu Flashpoint je terčem několika kontroverzí. Od těch menších, jako nahrazení Supermana jeho sestřenicí Karou, až po ty větší – cokoliv, co udělal Ezra Miller. Představitel hlavní role je chodící noční můra pro každého producenta a během 9 leté produkce The Flash se stal pachatelem mnoha zločinů a přestupků, škrcením žen počínaje a únosem dětí konče. Změny režisérů a odklady kvůli pandemii filmu také nepomohly.

Jenže přišel Super Bowl a s ním tradičně nová nálož upoutávek. Jedna z nich se nás snaží přesvědčit, že nový film od DC je ještě zajímavější než to, co se děje na pozadí jeho tvorby.

Skoro tří minutové video ukazuje opravdu hodně. Jeho největším klenotem je zajisté už dlouho potvrzený návrat Michaela Keatona do role Batmana. Každého potěší, že herec ze svého charismatu za ty roky neztratil vůbec nic, i když akční scény s ním jsou provedeny za pomoci dost nekvalitního CGI. Stejně na tváří úsměv vykouzlí. Pokud jste navíc fanoušci Batflecka, i ten hlásí svůj návrat.

Co se příběhu týče, tak dostali jsme potvrzení, že bude následovat základní premisu Flashpointu. Barry Allen se tedy vypraví do minulosti zachránit svoji matku a kvůli tomu změní celý vesmír k horšímu. Už teď si ale můžeme všimnout zásadních změn. Největší je určitě přidání dalšího Flashe, protože Ezry Millera evidentně není nikdy dost. Jeho výkon rozhodně nepřesvědčuje, že by to byla změna k lepšímu.

Další změna je samozřejmě už zmíněná výměna Supermana za Supergirl, i když zápletku budou mít sourozenci pravděpodobně dost podobnou. V původní předloze Superman nevyrůstal na farmě, ale v laboratoři a podobnou laboratoř vidíme i v upoutávce. Čtenáře komiksů ale zaručeně překvapí návrat generála Zoda, jak velký vliv na film bude mít, je zatím záhadou.

Nabízí se také otázka, jestli Keaton hraje skutečně Bruce Wayna. Ten totiž byl ve světě Flashpointu mrtvý a Batmanem byl místo toho jeho otec Thomas Wayne. Jeho matka Martha po smrti syna zešílela a stala se Jokerem.

Faktem ale zůstává, že ačkoliv trailer nabízí spoustu akce a děje, o výsledné kvalitě snímku zatím můžeme jen spekulovat. Šanci, že bude kvalitní jsou akorát komentáře Jamese Gunna, který si film nemůže vynachválit. Tak uvidíme.

Těšíte se na The Flash nebo se už nemůžete dočkat první fáze restartovaného DCU?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *