Hry

Dungeons of the Amber Griffin láká herní veterány

Vývoj Dungeons of the Amber Griffin od polského studia Frozengem Studio je podporovaný polskou vládou. Tvůrci však mají v plánu požádat o pomoc i komunitu skrze kampaň na Kickstarteru. Ta by měla odstartovat v následujících dnech. Izometrická RPG nám již v minulosti mnohokrát ukázala, že nepatří do starého železa a ne jinak je tomu i u žánru Dungeon crawlerů. Ty v poslední době moc nevidíme, ale i přesto se objevili kusy jako Darkest Dungeon nebo Legend of Grimrock, které dokázali, že i tento žánr si po letech zaslouží vaši pozornost. Vstupte do temných kobek, kde v čele party hrdinů budete bojovat proti řadě monster.

A Dungeons of the Amber Griffin by mohl být pro tento žánr velice zásadním projektem. Na první pohled je zřejmé, že se zaměřuje především na herní veterány, ale neměli by so nechat ujít ani hráči žánrem nepolíbení. Opět je tu parta vybraných šampionů, kteří putují světem, kosí monstra a prochází vývojem, jenž je připravuje na silnější protivníky a opět máme k dispozici několik herních povolání jako bojovník, rogue, kněz a mág. O to více hra překvapí širokou škálou protivníků, jímž je třeba se na cestách postavit a tradiční hratelností, která vám vlije krev do žil. Radost by tak mohli mít všichni fanoušci zatuchlých kobek a Dungeons & Dragons titulů.

Vývojáři hry nás pak v nejnovějším gameplay traileru připravují na vzrušující cestu světem Mystical Kashubia. Poznáváme víru bývalých Pomořanů a vypořádáváme se s příšerami, které se začaly toulat oblastí. Poražením příšer získáváme informace pro bestiář na základě kašubských příběhů. Během cesty poznáme spoustu unikátů dostupných v Kašubsku, například léčivé rostliny, jedovaté houby nebo runový systém zvaný Merki. Hlavní zápletka hry souvisí s postavou gryfa, který podle jedné z kašubských legend ukryl na neznámém místě Kašubska obrovskou hroudu jantaru. Historickou věrohodnost by navíc mělo zajistit Muzeum kašubsko-pomořské literatury.

Hra přivolává vzpomínky na hraní starých her jako Might and Magic nebo Wizardry. Datum vydání nebylo zatím stanoveno. Na PC by však měl Dungeons of the Amber Griffin vyjít v průběhu roku 2023. Více detailů o hře se můžete dozvědět na oficiálních stránkách hry, případně na Steamu, kde máte možnost si hru dát do Whislistu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *