Hry

Dune: Spice Wars – přivede nová frakce Sardaukary?

Vývojáři ze Shiro Games nedávno zprovoznili multiplayer do jejich 4X real-time strategie Dune: Spice Wars. Nyní se v pouštním světě můžete utkat až ve čtveřici hráčů. Do boje o nadvládu nad planetou Arrakis, také zvanou Duna se můžete pustit za některou ze stávajících herních frakcí. Pokud nemáte náhodou dostatek lidí na partii, zbývající místa můžou vždy zaplnit počítačem ovládaná uskupení. Hra je od 26. dubna v předběžném přístupu. Již v den vydání se jednalo o strategii s velkým potenciálem, který jak se zdá hodlá beze zbytku naplnit. Po multiplayeru mělo přijít rozšíření o další frakci a ta je nyní odhalena, půjde o rod Corrino.

Tento rod skrze Shaddama IV stojí v čele samotného Impéria. Do hry se tak dostanou samotní nelítostní Sardaukaři. Tato nová frakce by pak nově měla potrápit čtveřici již existujících frakcí – Atreidy, Harkonneny, Fremeny a Smugglers. O hratelnosti nového rodu, který by měl dorazit teď v létě, nevíme mnoho. Vývojáři ze Shiro Games si podrobnosti šetří na Gamescom. Zatím se ví, že Imperátor bude mít vůči podřízeným rodům jisté výhody, především v ekonomické rovině. Například půjde o úplatky nebo systém daní, který půjde do kapsy právě jemu. Nová frakce by navíc měla přinést novou podmínku pro vítězství.

Multiplayer a nová frakce byly jedny z prvních velkých plánovaných updatů. Další vylepšení by měla následovat. Balíčky ovšem nemají stanovené datum vydání, ale měly by obsahovat nejprve nové budovy a jednotky, s nimiž lépe dobudete poušť i vzduch.. Později přijdou na řadu vylepšení členů rady, kteří budou fungovat jako agenti nebo bojovníci s unikátními schopnostmi. Svět Duny je obrovský a je možné, že stran konfliktu přibude víc. Dune: Spice Wars na Steamu ohodnotilo téměř 4 300 hráčů, z nichž 81% ji hodnotí kladně. I z toho vyplývá, že návrat Duny na pole videoher se po tolika letech povedl.

Ke hře je možné stáhnout už i češtinu. Dune: Spice Wars si můžete pořídit na Steamu. Datum vydání plné verze však zatím nebylo specifikováno. Samotní tvůrci odhadují, že hra setrvá v předběžném přístupu 9 až 12 měsíců. Plné hry bychom se tedy měli dočkat do druhého čtvrtletí příštího roku. To je ovšem podmíněno tím, že tvorba dalších systémů půjde vývojářům dobře od ruky a komunita jim nebude svými návrhy přidělávat příliš práce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *