Filmy & seriály

Držte si klobouky, valí se na nás příval novinek!

Minulý týden byl opravdu štědrý a chrlil na nás jednu novinku za druhou. Některé se daly očekávat, některé ne: každopádně jsme pro vás ty nejdůležitější z nich shrnuli. Přes Pixar a Disney+ po Netflix a kina, trpět nedostatkem filmů a seriálů v následujících měsících rozhodně nebudeme!

Co tedy bylo oznámeno?

V hlavě 2

Jednička V hlavě byla revolučním animákem. Psychologický aspekt celého příběhu, kdy vlastně nahlížíme do vnitřku mozku holčičky Riley, která se s rodiči musela přestěhovat do San Francisca, je dodnes vychvalován psychology a terapeuty. Nejen, že napomáhá dětem pochopit jednotlivé emoce, ale i ukazuje provázání radosti a smutku a ukazuje, že smutek není vždy špatnou emocí. V roce 2015 nás Pixar oblažil ještě minifilmem „Rileyino první rande„, které ukázalo, že Riley dospívá, a umožnilo nám náhled do mozku jejího přítele, a o trochu větší prostor dostal i její otec (a matka).

A teď se chystá V hlavě 2. Které přivede nové emoce, jako např. úzkost a stud, protože ano, z Riley bude teenagerka. Jak si Pixar pohraje s myslí dospívající puberťačky bude jistě zajímavé, a nemůžu se toho dočkat! Do filmu se vrátí většina původních dabérů: Amy Poehler jako Radost, Phyllis Smith jako Smutek a Lewis Black jako Vztek. Strach a Znechucení ale budou mít dabéry nové, a sice Tonyho Halea a Lizu Lapira. Úzkost bude dabovat Maya Hawke.

Do kin by V hlavě 2 měl jít 14. června 2024.

Trailer: Inside Out 2

Umbrella Academy – čtvrtá řada

Tři série jsou za námi, čtvrtá – a poslední – zbývá. Sourozenci jsou v nové realitě, bez svých schopností, vesmír je resetován a budou si v ní muset poradit s nepřáteli, kteří je chtějí vymazat z povrchu zemského. Každopádně se máme dočkat konečného rozuzlení celé zápletky. Herecké stálice se opět vrátí, v obsazení jsou opět uvedeni Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Justin H. Min, Ritu Arya a Colm Feor.

Zatím se neví přesné datum, kdy Umbrella Academy přistane na Netlixu, ale bude to v průběhu roku 2024.

Trailer: Umbrella Academy, season 4

Ghostbusters: Frozen Empire

U čtyřek ještě chvíli zůstaneme. Původní Ghostbusters – tedy Krotitelé duchů – dostanou čtvrtý navazující film (a celkově páty ve franšíze). Vrátí se postavy z Ghostbusters: Afterlife. Spenglerovic rodina se rozhodne opustit Oklahomu a přestěhovat se do New Yorku, města, kde to všechno začalo. Tam spojí síly s původními Krotiteli proti artefaktu, zatím známého jako „the Death Chill“. Ano, kromě Paula Rudda, Carrie Coon, Finna Wolfharda a Mckenny Grace se vrátí zbytek původního tria. Dan Aykroyd, Ernie Hudson a Bill Murray jsou oficiálně potvrzeni a dokonce je můžete spatřit v traileru níže. Afterlife byl fajn, doufejme, že se jim podaří navázat tam, kde skončili a nepokazí celkové nostalgické vyznění. Jo, proč Frozen Empire? Mělo by tam jít o hrozbu dobou ledovou…

Do kin byl Ghostbusters: Frozen Empire měli dorazit v březnu 2024.

Trailer: Ghostbusters: Frozen Empire

Rebel Moon – Part One: A child of Fire

Rebel Moon má být nová velkolepá vesmírná opera, kombinující prvky Star Wars a Heavy Metalu, pod taktovkou režiséra Zacka Snydera. Jedná se o dvoudílný projekt, který bude vypuštěn na Netflix. Prvního dílu s podtitulem A child of fire (Zrozená z ohně) se dočkáme již 22. prosince 2023, druhý díl – The Scargiver – na platformu dorazí 19. dubna 2024.

Ve vesmíru ovládaném zkorumpovanou vládou Mateřského světa je měsíc Veldt ohrožován silami Impéria, armádou Mateřského světa ovládanou regentem Balisariem. Kora, bývalá členka Impéria, která hledá vykoupení za svou minulost ve vedení utlačovatelské vlády, si dala za úkol rekrutovat válečníky z celé galaxie, aby se postavili proti silám Mateřského světa, než se na planetu vrátí zpět.Netflix

Jako Kora se představí Sofia Boutella, generál Titus bude Djimon Hounsou, pilota Kaie bude hrát Charlie Hunnam. Mezi hereckým obsazením však vyčnívá jméno Anthonyho Hopkinse – bude sice poskytovat pouze svůj hlas, bude dabovat robota Jimmyho aka jednotku JC1435, i tak je ale dobrým znamením, že se projektu upsal. Doufejme, že se tato Snyderovka povede (a nebudeme potřebovat žádný director’s cut)…

Trailer: Rebel Moon, part 1

Pokémon Concierge

Pokémon pořád táhne mladé i staré publikum, a tak není divu, že se na nás chystá nový seriál. Jestli ale čekáte klasický anime seriál s hláškami typu „volím si tebe“, jste na omylu! Tohle dílko se bude odehrávat v resortu pro Pokémony a jejich trenéry, do kterého si všichni jezdí odpočinout a nabrat nové síly. Hlavní hrdinkou bude Haru, jedna ze správkyň resortu, starající se o pohodlí jejích Pokémoních klientů. Seriál je vytvořen metodou stop motion, na kterém se podílela studia The Pokémon Company a Dwarf Animation Studios a bude mít jen čtyři epizody.

Trailer působí roztomile: jaká dobrodružství Haru – a vypadá to, že zejména Psyducka – v Pokémon Concierge čekají, zjistíme na Netflixu28. prosince 2023.

Trailer: Pokémon Concierge

What if…? – druhá řada

To by bylo, aby se nám sem nenacpala nějaká ta Marvelovka, že? What if…? nicméně patří k těm lepším MCU seriálům, už jen proto, že se v jeho epizodách mohou autoři hezky utrhnout ze řetězu (a také se nám, díky dabingu, vrací i již mrtví hrdinové, např. Iron Man). I tuto sérii bude namlouvat Watcher s hlasem Jeffreyho Wrighta. Zatím je zveřejněn pouze název první epizody: „What If… Captain Carter Fought the Hydra Stomper?“ (Co kdyby… Captain Carter bojovala s pěšákem Hydry?), kde pěšákem Hydry nemá být nikdo jiný, než Steve Rogers. Měli bychom se ale dočkat vesmíru 1602 Neila Gaimana a jedna epizoda by se měla věnovat postavě ze Shang-Chiho.

Druhá řada What if…? bude mít premiéru na Disney+ 22. prosince 2023, a každý den bude zveřejněná jedna epizoda až do 30. prosince. Máme se na co těšit!

Trailer: What if…?, season 2

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *