Filmy & seriály

Držte si klobouky, Hulu chystá History of the World: Part 2!

Že je Melu Brooksovi již 96? Nu, v umělecké tvorbě mu ani tento požehnaný věk nijak nebrání. Za svůj dlouhý život nám tento herec, scénárista a režisér polechtal bránice svými komediemi, jako jsou Producenti, Spaceballs, Mladý Frankenstein, Bláznivý příběh Robina Hooda či třeba Drákuloviny. A zejména nesmíme zapomenout na History of the World: Part I, kterou již v roce 1981, kdy vyšla, záhodně pojmenoval číslovkou. Jako by věděl, že se dožije toho, aby natočil druhý díl. U génia, jakým Brooks je, to ale vlastně není až tak překvapivé.

Historie, věčná múza

Dobře, připisuji Brooksovi trochu více prozíravosti, než má: původní History of the World: Part I se tak jmenuje v rámci parodie na knihu The History of the World, Volume 1 od Sira Waltera Raleigha. Nicméně 40 let uběhlo, a Hulu oznámilo, že se na nás chystá pokračování, History of the World: Part II, tentokrát ve formě osmidílného seriálu. Každá epizoda by měla mít 30 minutovou stopáž.

V prvním díle se Brooks věnoval době kamenné, Starému zákonu, Římské říši, španělské inkvizici a Velké francouzské revoluci. Film končil trailerem na History of the World: Part II, a lákal na „Hitlera na ledu“, „Vikingský pohřeb“ a „Židy ve vesmíru“. Zda se tato témata skutečně objeví ve druhé části je zatím nejasné, trailer nám však napovídá, jaké osobnosti se v antalogii objeví.

V ukázce se objevují Máří Magdaléna (Zazie Beetz), Sigmund Freud  (Taika Waititi), Marco Polo (Jake Johnson), Harriet Tubman (Wanda Sykes) či Noe (Seth Rogen). Měl by se tam v nějaké roli objevit i Danny DeVito. Vypadá to, že se podíváme na Noemovu archu, do období americké občanské války, do moderní éry… a podle jednoho záběru to vypadá, že se možná dočkáme i Židů ve vesmíru. Každopádně se můžeme těšit na Brooksův břitký humor a parodické situace z historie (asi za vše v traileru hovoří scéna s Alexanderem Graham Bellem a jeho telefonem).

Premiéru bude mít History of the World: Part II na Hulu 6. března 2023. Budou zveřejněny dvě epizody, následně každý den vyjdou dvě nové až do 9. března 2023. Doufejme, že se seriál povede, kvalitních, nekorektních, inteligentních komedií není nikdy dost!

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *