Filmy & seriály

Disenchanted už si na nás brousí hůlku

Pamatujete si ještě tu pohádku, která skloubila animovaný, idealizovaný svět s tím naším, o poznání temnějším? Mluvím tu o Enchanted (Kouzelná romance, 2007) s Amy Adams (Giselle) a Patrickem Dempseym (Robert) v hlavních rolích. Tak trochu jiná Disneyovka, ve které se princova (James Marsden) snoubenka Giselle, kterou zná samozřejmě pouhý jeden den, vinou zlé macechy (Susan Sarandon) propadne kouzelnou studnou a objeví se v ulicích New Yorku. Náhodou se připlete do cesty úspěšnému právníkovi a jeho malé dcerce (Rachel Covey), a co čert nechtěl, zamiluje se do něj a místo toho, aby odešla zpět do Andalázie, zůstane s ním žít v našem světě.

Už si vzpomínáte? Nevím popravdě, proč má Enchanted na ČSFD tak malé hodnocení: zaslouží si více, než 66 %. Enchanted se postavilo čelem pohádkovým mýtům, dělalo si legraci samo ze sebe a za mne je to jedna z nejlepších moderních pohádek vůbec, a to i co se chytlavých písniček týče. A už jen to, že s drakem tu s mečem v ruce bojuje princezna, zatímco její vyvolený spí spánkem věčných…? V roce 2007 to byl nečekaný twist.

Každopádně, když jsem poprvé zaslechla, že se natáčí pokračování s názvem Disenchanted (Prokletá romance), nemohla jsem věřit vlastním uším a jen těžko jsem skrývala nadšení. A ještě lepší na tom je, že se vrátí celé původní obsazení, s několika novými tvářemi.

Disenchanted na maloměstě

Giselle, Roberta a Morgan jsme opouštěli ve chvíli, kdy byli v New Yorku šťastní. V Disenchanted se ale z ruchu velkoměsta stěhují do rodinného domku v Monroeville, ze kterého bude Robert muset každý den dojíždět do práce, Morgan bude chodit do nové školy a Giselle bude doma s jejich malou dcerkou. K jejímu narození jim přijdou gratulovat i nyní již král Edward s jeho manželkou Nancy (Idina Menzel). A jako správní pohádkoví kmotříčci jí darují kouzelnou hůlku, která plní přání. Právě ta zlomí Giselle, která vidí, že Robert a Morgan nejsou v novém domově úplně šťastní. Vezme tedy hůlku a přeje si, aby všichni žili v pohádce. Co jí ale nedojde je, že je Morganinou macechou… a jaké že jsou macechy v pohádkách? Asi chápete, kam mířím.

Zápletka zní skvěle, těším se na Amy Adams také v jiné, než kladné roli, a podle traileru si své nově nabyté záporáctví bude s gustem užívat. A nebojte, nemusíte na vydání filmu čekat dlouho: už 18. listopadu 2022 bude Disenchanted na Disney+!

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *