Hry

Diablo IV po dalším úniku následuje ohlášení bety

Diablo IV je jednou z nejočekávanějších her a dle prezentovaných informací by se jí všichni hráči měli dočkat v průběhu příštího roku. Únik gameplaye není tak obrovským problémem, jak tomu aktuálně je třeba u hry GTA VI, jehož vývoj byl oznámen relativně nedávno. Na internetu koluje necelá hodina záběrů z privátního testovacího buildu pro rodinu a přátele. Hra zjevně ještě není hotová a při sledování záběrů se musíte přenést přes vodoznaky, ale i tak je to zdaleka nejkomplexnější pohled na očekávaný titul, který máme dosud k dispozici. Něco takového dokáže vývojáře nadchnout. V prvních momentech se pokusili daná videa zablokovat, ale následně byl zvolen jiný přístup a dostali jsme informace k blížící se betě.

Návrat Lilith, požehnané matky, se blíží. Jako první nás čeká uzavřená beta end-game mechanik, která bude první příležitostí, kdy si budete moct vyzkoušet, co Diablo IV nabídne. Vzhledem k tomu, že půjde o test end-game mechanik této hry, kdo lépe by to mohl otestovat než hráči, kteří ho aktivně hrají již nyni v Diablo hrách. Bety se budete moct účastnit, ať už hrajete na jakékoliv platformě, PC i konzolích, ale testování bude důvěrné a budete muset o svých zážitcích pomlčet. Nicméně k nějakým únikům dochází pravidelně, protože někteří lidé zjevně neumí číst NDAčka. Pro Blizzard z toho pak plyne nepříjemný bolehlav, neboť uniká interní materiál. Veteráni mnohdy třetí díl velmi kritizují, ale i přesto každý dychtivě hltá jakoukoliv novinku.

Diablo IV pro všechny

Obtížnost Diablo IV bude rozdělena na dva World Tiery, alespoň ze začátku. První se jmenuje Adventurer, druhý Veteran a vy už podle názvů budete vědět, který bude zrovna pro vás. Adventurer je doporučován vývojáři pro hráče, co nemají s Diablem žádné zkušenosti a chtějí minimální výzvu. Nepřátelé budou jednodušší a dropy průměrné. Drtivá z nás, ale pochopitelně zvolí obtížnost Veteran, která působí mnohem zajímavěji a zábavněji. Nepřátelé mají být výzvou, dropy budou lepší a budete získávat více zkušeností i zlata. Během hraní budete moci obtížnost kdykoliv změnit, což by dnes měl být standart. Hry, které to dodnes neumožňují, by se měly smažit v pekle a hrát tam Diablo Immortal.

Podobné nastavení nabízí i tutoriál, kde máte na výběr mezi More Guidance a Less Guidance. Když si vyberete More Guidance, půjdou tutoriály hodně do hloubky – doporučeno pro nováčky série. Pokud zvolíte Less Guidance tutoriály budou minimální a budou se týkat jen nových funkcí. Zkrátka vypadá to tak, že Diablo IV půjde vstříc nováčkům a hráčům hack and slash nepolíbeným, ale zároveň nebude nás, veterány sěrie i žánru, obtěžovat vysvětlováním, jak uklikat démony k smrti. Musíme jen doufat, že se Blizzard o těchto možnostech nebo i dalších aspektech hry rozpovídá víc oficiálně a do detailu. Mohlo by pak skončit spoléhaní se na nekvalitní obrázky či videa s vodoznakem.

Rádi byste se do téhle bety dostali? Stačí se přihlásit a doufat, ale mějte na paměti, že do ní bude pozvaný omezený počet hráčů. Hráči, kteří v poslední době strávili hodně času hraním end gamu v Diablu II: Reesurected a v Diablu III. Pokud do 18. listopadu neobdržíte e-mailovou pozvánku do uavřené betaverze, nebyli jste k účasti vybráni. Neztrácejte ovšem víru, veřejné testování je chystáno na začátek příštího roku. Dokáže Diablo IV získat korunu pro krále žánru zpět?

Closed Beta Diablo IV

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *