Hry

Diablo Immortal na bude k dispozici na PC už tento týden

Free to play hra s názvem Diablo Immortal vyjde již za jeden den, tedy – 2. června a kromě mobilní verze na systémy Android a iOS se ho dočkáme také na PC. Beta verzi hry je možné stahovat prostřednictvím služby Battle.net také od zítřejšího dne, takže si hoďte poznámku do kalendáře, protože peklo si opět začíná vyskakovat a je třeba mu přistřihnout křídla.

Děj hry se odehrává mezi druhým a třetím dílem Diabla. Domovské město Wortham je ohrožováno kultisty a nemrtvými příšerami. Hrdinové se tedy učí dovednosti od starého známého Deckarda Caina a ten jim vštěpuje do hlavy, že jediný způsob, jak zvítězit v této nerovné válce je zničit úlomky Worldstone rozesetých po celém světě Sanctuary. Cesta vás povede přes spoustu lokalit jako Dark Wood, Shassar Sea nebo Ashworld Cemetery a vy byste tak měli mít dostatek lokalit k prozkoumávání.

Hráči si klasicky vytvoří svého hrdinu a výběr je opravdu pestrý. K dispozici je celkem šest různých typů hrdinů a každý z nich má dvanáct dovedností. Můžeme hrát za Barbara, Mnicha, Lovce démonů, Křižáka, Nekromanta nebo Kouzelníka. Nikdo by tedy neměl mít problém najít si postavu se stylem boje, který mu vyhovuje. Diablo Immortal si vzalo hodně prvků z novějšího Diabla III. Například zničitelné prvky na mapě a další, avšak stylem hry spíš připomíná temnější a ponuřejší Diablo II.

Diablo Immortal může sice dokončit jeden hráč, ale ta pravá zábava údajně začíná v multiplayerové verzi. Lze vytvořit skupinu až osmi hráčů. Setkání může samozřejmě proběhnout i čistě náhodně během prozkoumávání herního světa. A k dispozici bude dokonce i režim PvP. Ve hře existují oblasti s truhlou plnou pokladů, která se objevuje v časovém intervalu a otevřít ji dokáže pouze hráč, který jako poslední v aréně zůstal naživu. Další arénou je pak Battleground. Zde se proti sobě postaví dva týmy hráčů po osmi členech. Hráči jsou bodováni na základě herních úspěchů a míry uděleného poškození.

Celá série Diablo si vydobyla světovou popularitu a to zcela právem. Proto já osobně držím nejnovější verzi palce a doufám, že to bude opět stát za to. Jestli ještě někdo neudělal předběžnou registraci, tak na co čekáte?

(pozn. editora: Ač se většina redakce na hru těší, já tak optimistický nejsem a myslím si, že Pay to Win tuto hru potopí viz. https://youtu.be/4diJdYgBpww )

editor
Obyčejný hráč videoher, nadprůměrný hráč Dungeons and Dragons, příšerný pisálek a excelentní provokatér šéfredaktora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *