Pokud nesouhlasíte s monetizačními praktikami hry Diablo Immortal, lze se vymezit různými způsoby. Můžete ji velmi záhy vypnout, smazat a dále jen ignorovat. Můžete jako jistý Novozélanďan investovat horentní sumy, aby jste názorně demonstrovaly všudypřítomné zlo a hru bez skrupulí odsoudily. Anebo můžete vzít svých 10 000 hodin tvrdé práce a spláchnout je do záchodu. Toto učinila webová stránka Maxroll, která se od vydání hry stala jedním z hlavních zdrojů informací, průvodců a buildů. Její provozovatelé se navzdory investované práci a potencionálním ziskům rozhodli, že permanentně ukončí část webu věnující se právě této hře.
Tým webu uvádí, že celých 1000 hodin zabrala jen komunikace s vývojáři a feedback k věcem ve hře, které fungovaly a které ne. Naplnily se nejtemnější obavy členů týmu. Stav, ve kterém hra vyšla naprosto neodpovídá dvouletému vývoji. Po celou dobu poskytovali vývojářům zpětnou vazbu v naději, že ke slavné značce přivedou nové publikum. Ve svém prohlášení shrnují pětici hlavních důvodů, jaké je vedli k tomu vzdát se dlouholeté práce.
Patří k nim ekonomická struktura monetizace, která má jasné pay-to-win zaměření, hratelnost, která hráče neodměňuje, ale naopak v konečných fázích zpomaluje postup, aby nutila utrácet a absence jakékoliv naděje, že se situace zlepší v budoucnosti přidáním jakéhokoliv updatu.
Peníze nejsou vše a navzdory investované práci a úsilí, který do obsahu týkajícího se Immortalu nalili v posledních letech, je potřeba zaujmout morální postoj a zcela se od hry distancovat. Diablo Immortal názorově rozděluje komunitu. Jedni tvrdí, že lze příběhovou kampaň projít bez utrácení peněz, jiní kritizují Blizzard Activision za přílišnou dravost a nenasytnost s jakou monetizuje endgame, je ovšem možné, že až bude dokončena akvizice Microsoftem, Diablo immortal zmizí a do GamePassu se nedostane. Smutná ukázka toho, jak by mohly vypadat hry za několik let.