Publicistika

Zažijte letní zaklínačskou párty na starobylém hradě s kapelou Deloraine

Česká hudební scéna se v posledních letech začala rozrůstat jak o jednotlivce tak i uskupení, které svoje hudební kusy zasazuje do fantasy světů. Tyto světy můžou být buďto existující nebo ryze originální, vytvořené přímo kapelou. Dnes si povíme něco o kapele s tvorbou zasazenou přednostně (ale ne výhradně) do světa Andrzeje Sapkowského.

Řeč je o Brněnských bardech z kapely Deloraine. Ti se svou první zaklínačskou deskou příznačně pojmenovanou Vlaštovka sklízeli obrovský úspěch. Není se čemu divit, všechny skladby na tomto albu vás donutí vstát ze židle a protancovat den i noc… Po úspěšném startu s Vlaštovkou pak spolu s pořádnou náloží koncertů napříč lety začala vznikat deska druhá, Srdce z Kamene. Jeho vydání bylo stále v nedohlednu. Až v Prosinci 2020, více než 2 roky po vydání předchozího alba, deska spatřila světlo světa a mezi fanoušky měla snad ještě větší úspěch než Vlaštovka. Tentokrát jsme se kromě světa Zaklínače podívali například do Středozemě, poslechli jsme si příběh o jednom nemotorném králi nebo navštívili tajemný Les Kostí. Právě k Lesu Kostí vyšel v loňském roce epický výpravný videoklip se spoustou strhujících záběrů a efektů. Po něm se pak klipu dočkaly i písně Ostara a nakonec i Ragnarok. Ten je ze všech videoklipů kapely nejpropracovanější a byl také i nejvíce náročný na natočení.

Spousta písní na obou deskách pak posluchače doslova zvedá ze židle. Není se čemu divit… Tvorba Deloraine obsahuje spoustu netradičních hudebních nástrojů, které zážitek z poslechu umocňují stejně tak jako hrdelní zpěv jednoho ze služebně mladších členů kapely, Sparse. Z posledních 2 vět je pak zřejmé, že více či méně skalní fanoušci vyhledávají každou jednu příležitost jak tento český unikát slyšet naživo. Mezi největší koncertní události Deloraine se loni zařadila Pagan Show na Brněnském hradě Špilberk. Zde své vystoupení kapela obohacuje o ohnivou show, pohanské rituály, mystické tanečnice či dokonce odvážné šemíře. To vše s magickým prostředím hradu tvoří unikátní zážitek, který stojí za to vidět. A jak to na takové zaklínačské párty plné ohně a efektů vypadá? To můžete posoudit například v tomto „živáku“ natočeném na loňské Pagan Show v Brně na Špilberku.

Spolu s Deloraine pak na Špilberku vystoupí i známá tvář českého folku Tomáš Kočko se svým orchestrem. Ten celou událost spestří svými skladbami insipirovanými moravským folklórem a slovanskými legendami. Mimo jiné na koncertě také zazní písně z posledního alba Orchestru, které nese název Ona. To se zaobírá tématikou žen a jejich důležitostí v našich životech.

A kdy se to celé odehraje? 14.7 v areálu letního kina na hradě Špilberk v Brně! Start celé události je stanoven na šestou hodinu večerní a jak je u Deloraine zvykem, jistě bude dostatek medoviny i jiného pitiva či snad bude i něco k zakousnutí pro mlsné jazýčky Váženého damstva a panstva… Pokud tedy ještě nemáte žádné plány, určitě přijďte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *