Publicistika

Creepycon: Festival z kterého tuhne krev v žilách

Je to už 5 let co jsme poprvé měli možnost na vlastní kůži zažít strachem a hrůzou napěchovaný festival Creepycon. Víkend pro všechny, kterým místo krve v žilách proudí adrenalin a strach si mažou na chleba. V roce 2018 a 2019 si akce získala mnoho příznivců a po krátké vynucené pauze se akce vrací v plné síle!

Spousta přednášek, besed a filmových promítání. To vše a ještě mnohem víc nás čeká již 22. září, kdy se malebné městečko Oslavany u Brna promění na baštu všech milovníků nadpřirozena, děsu, záhad a letos poprvé i True Crime.

Co návštěvníky Creepyconu čeká?

Creepycon nabízí mimo přednášek z řad nadšenců také spoustu zajímavých hostů. Mezi nimi například dabéra, herce a hudebníka Jana Maxiána. Jeho hlas můžete zaslechnout například v MCU jako Thora nebo v trilogii Stmívání, kde si střihnul hezounka Edwarda.

Dále se na festivalu objeví také zástup mladých nadějných autorů hororových povídek, jedním z kterých je například BeAfraid. Nezapomnělo se ale ani na dnes již legendární jména české temné strany Youtube, Adama Miklicu známého pod přezdívkou Catamurloc a Eduarda Birkeho. Oba pak dnes můžete znát především díky jejich společné sérii Abeceda strachu. V té zkoumají zvrácenou stranu společnosti a ukazují, že nic na světě není tak růžové jak to vypadá.

Další část hostů Creepyconu pak činí odborníci na temná témata. Prvním je Petr Janeček. Pražský etnolog a folklorista stojící za knižní sérií Černá sanitka, který se na festivalu již jednou objevil. Ke slovu se také dostane novinář, spisovatel a záhadolog Jaroslav Mareš, který na akci pokřtí svoji novou knihu Přísně tajné skandály. Neméně významným hostem festivalu je také Josef Klíma. Jeho investigativní pořady rozkrývají bezpráví a podvody na hranici se zákonem. V dnešní době se věnuje spíše podcastové tvorbě a spolu s Adamem Miklicou provázel posluchače podcastem České podsvětí.

Foto: Michal Pištěk

Bojíte se rádi?

Již tradičně si pro návštěvníky Creepycon přichystal speciální program “Strach v kině”. Ve spolupráci s partnery festivalu se tak v přilehlém kině bude promítat množství hororových či napínavých snímků. Letos je mezi ně zařazen i film Krvavý Johann na motivy povídek Kristýny Sněgoňové a Františka Kotlety. Co se zahraniční tvorby týká, můžeme se těšit například na film Zodiac nebo například na odlehčenější komedii Scooby-Doo z pera Jamese Gunna. Mimo filmová představení se pak dočkáme také divadelního představení v podání autora youtube kanálu Noční Můry, které nás vtáhne na místo činu děsivé vraždy.

Foto: Michal Pištěk

Zkrátka a dobře během strachem nabitého víkendu nás toho čeká mnoho. A pro ty z vás kteří si na tento beznadějně vyprodaný temný mejdan stihli opatřit lístky, uvidíme se tam!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *