Publicistika

Cosples se nesl v duchu kouzelného lesa

V sobotu 24. února 2024 se konal devátý ročník již tradičního Cosplesu. Letos se díky vysokému zájmu přesunul do prostor brněnského Výstaviště. Zatímco loni to na parketu roztáčeli upíři, tento rok se nesl v duchu Kouzelného lesa.

Téma ani tentokrát nebylo povinné, přesto se sešlo dost kostýmů lesem inspirovaných. Kromě různorodých, často i svíticích hub jste mohli potkat i satyry či stromy. Co však vzbuzovalo dojem lesa nejvíce byly dekorace sálu, okostýmovaní moderátoři a zejména rozmanité chutné zákusky s motivy veverek, hub a kamenů.

O zábavu se postaraly taneční skupiny: napřed se představila k-pop skupina Deja Vu, na zaklínačské téma zatančili Jan Burian a Nikol Třísková. Poté následovala skupina Yosakoi Hanamaru, ke které se po jejím vystoupení mohli na parket přidat i ostatní účastníci plesu a zkusit si s nimi jejich japonský taneček. Jako půlnoční „překvapení“ divákům zatančila burleska Cherry Twinn, a po ní následovala ohnivá Sapphira Sky.

Bylo očividné, že se letos veselice konala ve větším sále, protože narazit na známé bylo o dost složitější než v předchozích ročnících. Díky větším prostorům se ale v sále dalo lépe pohybovat a i vzduch nebyl ani ke konci vydýchaný, což bylo obrovské plus. Tanečnímu sálu vévodila obrovská obrazovka, na kterou se promítala jednotlivá vystoupení, při tanci se na ní objevovaly tančící houbičky (a kokosy). Během losování hlavních cen tomboly se na ní promítala vytažená čísla, aby i lidé v zadních částech sálu jasně viděli.

Během večera se našlo pár momentů, které si vysloužily kritiku zúčastněných, zejména šlo o situaci s drinky, na které se stály dlouhé fronty. Nicméně organizační tým se situaci snažil řešit již v průběhu večera a pevně věřím, že příští ročník budou mít pití vychytané a fronty se opakovat nebudou.

Všehovšudy se večer povedl a již teď se těším na příští ročník!

Za poskytnutí fotografií děkuji Torei Photography (Instagram).

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *