Hry

Company of Heroes 3 slibuje inovace v sérii

Vývojáři ze studia Relic Entertainment by nemuseli přicházet u třetího dílu Company of Heroes s žádnými velkými novinkami. Mohli zůstat věrni tradici a dát nám další tradiční realtimovou strategii s lineární historickou kampaní z druhé světové války, akorát zasazenou do nového prostředí. To se každopádně neděje. Milovníci realtimových strategií se mají opět na co těšit. Po vydání Age of Empires IV, mimochodem od stejného studia, je tohle další jasný důkaz, že strategický žánr nejen neumírá, ale dokonce prosperuje. Vývojáři začátkem týdne přinesli velké odhalení. Pokouší se přinést svěží myšlenky do tohoto žánru a zveřejnili datum, kdy si budete moci plnou verzi zahrát.

Základním heslem vývojářů má být variabilita. Proto by vás měla čekat spousta různých typů misí V některých se pokusíte dobývat opevněnou nepřátelskou pozici, v jiných zas obsadit německé vozidlo a ujet s ním za vlastní linie nebo proniknout s diverzní jednotkou do týla nepořítele a provést atentát na významného generála. Do všech takových potyček bude možné vstoupit se silami, jenž si sami určíte, což je pro vývojáře velký bolehlav. Musí každou misi připravovat s vědomím, že se do ní jednou pustí hráč v roli Britů, který se ze všeho nejvíc spoléhá na pěchotní útoky a další hráč může zvolit Američany, jehož miláčci jsou parašutisté podporováni taktickými bombardéry.

Kampaně by měly být různorodé. itálie se dobývá v roli Spojenců, v Libyi, Tunisku a Egypté budeme řádit coby Rommelův Afrikakorps. To je frakce, která je zcela separátní od klasického Wehrmachtu. Za ni budete moct hrát i v klasickém skirmishi. Kampaně za “ty zlé” nebývají v naší skutečné historii zaměřených počítačových hrách zrovna obvyklé. Budou tu Němci prezentováni jako klaďasové, kteří z dobroty srdce rozvracejí britské koloniální impérium? Budou naši “hrdinové” páchat válečné zločiny a terorizovat africké Židy? Nebo se pojede příběhově lehce řečeno na neutral? Na to si budeme muset počkat až do listopadu.

Hra by navíc měla přinést jednu zásadní novinku, kterou je vylepšené útočení na budovy. Skupinky vojáků zašité v baráčcích byly v předchozích dvou dílech Company of Heroes možná až příliš efektivní a člověk si s nimi neporadil bez těžké techniky Třetí díl to dělá jinak. Pokud se útočníci dostanou dostatečné blízko k obsazenému domku, můžou prostě obstoupit dveře, vytáhnout granáty a během vteřiny zabít vše uvnitř. Ukrýt své muže tím pádem přináší i určitá rizika. Klade se důraz na pěchotní boj a krytí. Tento díl navíc přináší jedno velké eso, ze kterého praská rukáv. Nová strategická mapa ve stylu serie Total War.

Pro všechny zájemce se otevírá takzvaná Mission Alpha, která je dostupná do 19. července. Autoři si slibují, že jim přinese především tolik potřebnou zpětnou vazbu, aby mohli vychytat poslední nedokonalosti. Hratelná ukázka obsahuje jednu z úvodních misí, které zachycují konflikt v Africe. Zbraní se chopí expediční sbor německého Wehrmachtu známý pod zkratkou DAK (Deutsches Afrikakorps). Pro přístup k ukázce je potřeba navštívit oficiální stránky, založit účet a propojit jej s účtem na Steamu.

Company of Heroes 3 oficiálně vyjde 17. listopadu, a to v několika různých edicích. Základní digitální edice slibuje jako bonus za předobjednávku DLC Devil´s Brigade a k tomu nějaké ty unikátní skiny. Premium Edition obsahuje navíc exkluzivní přídavky. Chystají se i fyzické edice, v nich se skrývá například mapa, nášivka, medaile či kompas. Více detailů najdete na oficiálních stránkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *