Hry Publicistika

Co nového v Bioware světech? Menší rekapitulace posledních pár týdnů

Nebudeme si nic namlouvat, všichni víme, že Bioware vydá Dragon Age: Dreadwolf nejdřív v roce 2023, možná až 2024. Mass Effect 4 (5) je zatím v nedohlednu, i když se na něm prý pracuje. Avšak v posledních pár týdnech jsem nám dostalo nové dávky informací z obou dvou oblíbených sérií. Nový Dragon Age již dosáhl významného milníku a ze světa Mass Effect nám byl poodhalen další malý kousek, který byl ale dostatečně zajímavý, aby rozvířil nové spekulace o plánovaném Mass Effectu.

Dragon Age

Vezmeme to hezky hru po hře a začneme s Dragon Age. Protože tam přece jen máme hlavně solidní informace a téměř žádné nové teorie. Nebudu chodit kolem horké kaše a a hned zkraje na vás vybalím tu hlavní zprávu. EA na svém blogu před několika týdny oznámila, že Dragon Age: Dreadwolf, či jak mu fanoušci familiárně říkají DAD, dosáhl úspěšně Alpha milníku. A co to tedy znamená? Předně to, že hra je nyní celá hratelná od první mise až do konce. To samozřejmě neznamená, že by hra byla hotová, to zdaleka ne, ale nyní se Bioware může zaměřit na více hráčské aspekty, jako celkový vizuál, příběh a gameplay. Hru teď samozřejmě čeká obsáhlé testování, tedy aspoň v to doufám, dívám se tvým směrem Andromedo. Tento rok nás ještě čeká Dragon Age Day, který slavíme 4.12., tak snad se dozvíme něco nového a už začali kolovat fámy, že by se DAD mohlo objevit na Game of the Year, které proběhne 8.12. No uvidíme.

Významným milníkem ale novinky ohledně Dragon Age nekončí. Vydavatel Dark Horse Comics oznámil novou komiksovou sérii ze světa Thedasu s názvem The Missing. Zatím známe obálky a náznak příběhu prvních dvou dílů. V nové komiksové sérii se Varrick Tethras stopařka lace Harding vydají do opuštěných Hlubokých cest pod Marnas Pell, městem v Tevinteru. Jejich novou misí je najít starého přítele/nepřítele Solase. V novém příběhu na ně samozřejmě čeká spousta nebezpečí jako Nákaza, Zplozenci, Venitari a Antivanské vrány. Příběh komiksu by měl být pre-quelem DAD. První číslo vyjde 25. ledna. Takže je zas na co se těšit.

Takže nezapomeňte 4.12. je Dragon Age Day, kdy se můžem dozvědět něco nového. Držme si palce ať se DA objeví na Game of the Year Awards. A 9.12. vychází Dragon Age Absolution na Netflixu, který se taktéž odehrává v Tevinteru. Myslím, že se shodneme na tom, že další hra se bude odehrávat převážně v Tevinteru. O tomto novém anime se více dozvíte v našem článku.

Mass Effect

Novinky ohledně nového Mass Effectu jsou více spekulativního rázu než novinky z Dragon Age. Přece jen hra je stále v počáteční fázi vývoje a jejího vydání se hned tak nedočkáme. Během letošního N7 Day se nám ale přece jen dostalo novinek, které spustily další vlnu teorií. Řekněme si k čemu jsme zatím došli na základě dosud vypuštěných informací. Na podrobnější informace o zápletce je ještě brzo, a tak se největší debaty vedou o umístění příběhu v čase a galaxii. A samozřejmě i o tom, který konec – Control, Synthesis, Destroy – bude zvolen jako ten kanonický. První teaser naznačuje, že vrátíme zpátky do Mléčné dráhy i když Andromeda bude hrát asi taky nějakou roli. Odehraje se to za Liařina života, což nám dává rozmezí asi tak 900 let. Reapeři (odmítám je nazývat Smrťáky) vypadají zničeně, takže jeden bod pro Destroy.

Během N7 Day 2021 jsme dostali další střípek, nad kterým se dalo spekulovat. Tentokrát to byl poster na kterém vidíme kráter, velmi dobře poznatelného tvaru. Kráter nápadně připomíná hlavu Getha, člověk si až říká jestli to tam není cíleně. Mrk, mrk. Před kráterem můžeme vidět loď s označením SFX, což bude patrně napůl easter egg, jelikož se jedná o původní označení prvního Mass Effectu v počátcích jeho vývoje. Před lodí jsou čtyři postavy z nichž jedna z nich je definitivně Krogan. Fanoušci samozřejmě podrobili obrázek podrobnému zkoumání, a tak víme, že se kolem kráteru patrně vyskytují těla Quarianů a Gethů. V tuhle chvíli začali všichni spekulovat, že se v dalším díle vrátí Gethové. Což nám ale úplně nekoresponduje s teaserem z roku 2020, který naznačoval Destroy jako kanonickou verzi konce ME3. Podle hvězdnýho spratka tahle možnost zničí veškerý syntetický život, který má, co dočinění s Reapery. Nicméně z ingame pohledu na to máme jen jeho slovo a tomu se rozhodně nedá věřit, o Sheppardovi taky tvrdil, že tuhle možnost nepřežije. Samozřejmě hra je ještě ve velmi brzkém stavu vývoje, a tak se koncept může ještě změnit.

Letošní N7 Day byl poměrně bohatý na informace. Předně jsme dostali krátké video, které poměrně dost naznačilo o možném příběhu další hry. Je koncipované jako monitorovací video, na kterém je vidět stavba nového Mass relay. V levém dolním rohu jsou zobrazeny informace o videu, a to včetně možného data 11.7.90. Pokud by se jednalo o rok 2190, odehrávala by se nová hra jen 4 roky po konci ME3. To by znamenalo, že bychom se teoreticky mohli setkat kromě Liary i s dalšími oblíbenými postavami trilogie, ovšem za předpokladu, že naše hraní přežili. Nové relay je stavěno v Satherium System, se kterým jsme zatím neměli co dočinění. Barevná kombinace relay naznačuje Cerberus, ale je otázka kolik z něho zbylo po smrti Záhadného. Na pozadí videa je jakýsi nesrozumitelný zvuk, který fanoušci samozřejmě velmi rychle dekódovali. Jedná se o rozhovor mezi Liarou a Gethem. Takže to opravdu vypadá, že se dočkáme Gethů v další hře, ale ne v roli antagonistů. Z jejich rozhovoru vyplývá, že stavba relay není posvěcena Radou, což podporuje i již zmíněné barevné schéma.

Autenticitu dekódovaného audia potvrdil i Michael Gamble, vedoucí projektu, na svém twitteru. Mě osobně zarazilo, že jedno z Liařiných označení je označeno jako redacted a není to Shadow Broker. Takže, co je ještě tajnější než její identita coby Shadow Brokera? Zajímavý je concept art, kterým svůj tweet doplnil. Stylově mi to místo připomíná hodně asarijský styl. Novinkou jsou světelné sloupce v pozadí, které dost připomínají conduit z konce ME3. Jinak to nevypadá, že bychom se technologicky posunuli někam dále, což by opět mohlo znamenat, že se na časové ose posuneme pouze v řádu let.

Tak to byly poslední novinky ohledně Dragon Age 4 a Mass Effect 4 (5). Za pár dní nás čeká Dragon Age Day, kdy se snad dozvíme víc. A pořád je tu ta možnost, že se DA objeví na Game of the Year Awards. Ale co se týče ME, myslím, že se dalších novinek dočkáme opět příští rok na N7 Day.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *