Filmy & seriály

Co by vám v červenci nemělo uniknout

Okurková sezóna? Ale kdeže! Letošní léto je filmy, které by neměly uniknout vaší pozornosti, přímo přecpané! Ať už se jedná o kina nebo o streamovací služby, filmový průmysl se sakra snaží udržet i přes prázdniny naši pozornost plnou a peněženky prázdné. A bohužel musíme říci, že se jim v roce 2023 zatím obojí daří. A tak je nám ctí představit vám šest děl, která v červenci zkrátka musíte vidět!

Indiana Jones a nástroj osudu

Začneme hezky zostra, penzistou s tváří Harrisona Forda v umolousané fedoře, která již zažila lepší časy, v kožené bundě, košili s rozhalenkou a s práskajícím bičem. Indiana Jones vtrhl do kin jako velká voda a po předchozím ne příliš povedeném dílu si napravuje reputaci. Film je to svižný a nadmíru zábavný: vždyť koho by nebavilo, koukat se, jak to náš oblíbený profesor, v určitých scénách počítačem omlazený, nandavá zlým Nacistům? Navíc zápletka se veze na oblíbeném tématu cestování časem, které zde má umožňovat záhadný strojek z Antikythéry. Podaří se Jonesovi zabránit ďábelskému plánu vědce Jürgena Vollera? Nebo už mu na to nebudou stačit síly?

V kinech je Indiana Jones a nástroj osudu už od 29. června, tak pokud jste na něj ještě nestihli zajít, neváhejte!

Barbie

Ó ano. Film, ve kterém uvidíme Margot Robbie jako Barbie a Ryana Goslinga jako Kena, jako dvě plastové hračky našeho dětství. Jak snímek z počátku sklízel výsměch, s každým dalším zveřejněným trailerem a scénou (naposledy se zpívajícím Kenem) si na svou stranu získává více a více publika. Vypadá to, že půjde o nápaditý, odlehčený film, plný narážek na nesmyslné počínání dětí s jejich panenkami. Můžeme se tak tešit na Barbie, která se sprchuje ve sprše bez vody, chodí neustále po špičkách, do auta skáče ze střechy, čistí si zuby obrovským kartáčkem na zuby… Tvůrci si zde skutečně nekladli žádné meze ve své fantazii!

Barbie, film, který spotřeboval světovou zásobu růžové barvy, se na nás chystá již 20. července 2023!

Oppenheimer

A z Barbie rovnou skočíme na Avengers pro vědce: pokud chcete nejnovější Nolanův film vidět skutečně stylově, zajděte si na něj v rámci Future Night a rovnou se přitom zúčastněte přednášky naší slavné jaderné inženýrky Dany Drábové! Oppenheimer nám ukáže zákulísí Projektu Manhattan, který měl za cíl vytvořit pro Spojené státy Americké jadernou bombu dříve, než Německo. Uvidíme, jak se Nolan s „Otcem atomové bomby“ popral: trailer vypadá napínavě, a když si ještě vezmeme, že režisér prohlásil, že ve filmu neuvidíme žádné CGI, zní to jako skutečná lahůdka!

Oppenheimer, po boku svých kolegů Bohra, Tellera, Einsteina a dalších, vstoupí do tuzemských kin 20. července 2023.

Mission: Impossible Odplata – První část

Neohrožený Tom Cruise je tu s touto franšízou již posedmé: Mission: Impossible Odplata – První část přímo navazuje na předchozí Mission: Impossible – Fallout. Zatím film sklízí velmi nadšené reakce, na ČSFD má v tuto chvíli 86 %. Ethan Hunt ve filmu čelí zákeřné umělé inteligenci, tzv. „Entitě“, která by mohla zničit celé lidstvo, pokud ji nezastaví. Jisté je jen, že ukončení zápletky se nedočkáme, protože si na nás chystají ještě druhou část, která by do kin měla jít v příštím roce. Ale Cruise a McQuarrie nám tu servírují takové akční scény, že si toho možná ani nevšimnete!

Akční snímek Mission: Impossible Odplata – První část má oficiální českou premiéru 13. července 2023.

Mezi živly

A teď trochu zpomalíme, přišel čas i na nějaké animáky. Disney a Pixar si na nás připravili novinku Mezi živly: neskutečně zábavný, hravý a nápaditý počin o lásce dvou bytostí, kterým to prostě a jednoduše nemůže vyjít. Protože jak chcete dát dohromady vodu a oheň? Svět elementálů je barvitý, jeho vizuál je naprosto úžasný a kromě zábavy poskytuje i určitou kritiku sociálních tříd či mezigeneračních rozdílů. Tohle zkrátka musíte vidět vy i vaše případné potomstvo!

Mezi živly se do kin dostane 15. července 2023, a pokud na něj půjdete, buďte na čas: šušká se, že před ním můžete vidět ještě kraťas ze světa Vzhůru do oblak!

Nimona

Poslední v řadě, nicméně neméně zajímavá, je Nimona. Pokud jste zděšení, kolik by vás muselo stát, jít na všechny předchozí filmy do kina, vydechněte: Nimona je na Netflixu. Musím uznat, že se tentokrát povedlo jak původní znění (Nimonu mluví Chloë Grace Moretz, Ballister je Riz Ahmed), tak český dabing, který je stejně tak hravý jako předloha. Film byl vytvořen podle stejnojmenného komiksu, vyprávějícího příběh království, které se po 1 000 let chrání za hradbami před monstry, žijícími v divočině okolo. Kromě zdí nad obyvateli dohlíží hrdinové říše, rytíři, a Ballister se má stát prvním rytířem, který nepochází ze šlechtického rodu. Při pasování se ale stane něco hrozného, co naprosto zahýbe jeho celým životem. A když je mu nejhůř, najde si ho Nimona, která je všechno, jen ne normální dívka a myslí si o něm, že je zlý záporák…

Příběh je dojemný, místy ztřeštěný a animace je nesmírně povedená. Jen varuji, že rytíř Ballister je zamilovaný do rytíře Ambrosia. Raději to říkám, protože to vypadá, že některým uživatelům ČSFD z toho praskla cévka a rozhodli se filmu dát to nejnižší hodnocení, které si ale snímek rozhodně nezaslouží…

Vybrali jste si? Zaujalo vás něco jiného? Napište nám to do komentářů!

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *