Filmy & seriály

Červnové filmové novinky – bude to hustý, tak nezaspěte

S filmovými novinkami se v letošním roce roztrhl pytel. V kinech momentálně kraluje americký snímek Top Gun: Maverick a nesmíme ani opomenout český překvapivý hit Vyšehrad: Fylm. Každý měsíc na nás v kině čeká nějaká parádní pecka a seznam na výběr bude velký. Těšit se můžeme na filmy ze stáje Marvelu, čeká nás pár hororů a dočkáme se i pokračování starých dobrých hitů. Hned v červnu je výběr dost pestrý. Tak se na to mrkneme. Červnové filmové novinky už se chystají do kin.

Mimoni 2: padouch přichází

Celkově již pátý návrat do světa Grua a oblíbených postaviček Mimoňů. Děj by se měl odehrávat těsně po konci prvního dílu v 70. letech. Gru je velký fanda týmu superpadouchů známých jako Vicious 6. Vymyslí plán díky kterému by se k nim mohl přidat a právě v tu chvíli se parta padouchů zbaví svého vůdce a Gruovi se tak uvolní místo. Vše se ale zkomplikuje, když s pomocí několik žlutých kamarádů ukradne padouchům drahokam a ocitne se v jejich hledáčku jako nepřítel číslo jedna. Pomoc musí najít právě u bývalého vůdce skupiny a doufat, že to neskončí katastrofou.

V kinech od 30.6. 2022

Rakeťák

U animovaných filmů ještě chvíli zůstaneme. Do kin se totiž konečně chystá možná nejznámější animovaný astronaut ve svém vlastním filmu. Mám na mysli samozřejmě starého dobrého Buzze Rakeťáka. Příběh vypráví počátky dobrodružného života mladého astronauta, který se svým velitelem a posádkou navštíví nepřátelskou planetu. Situace se tradičně zkomplikuje a jim nezbývá než najít cestu pryč skrz prostor a čas. Zároveň ale mají povinnost zastavit hrozbu s níž se střetnout, protože ta může ohrozit celý vesmír.

V kinech od 17.6.2022

Jurský svět: Nadvláda

Jedno z dětí legendárního režiséra Stevena Spielberga je stále velkým tahounem a filmaři to moc dobře ví. Proto se vrátíme do kin a podíváme na boj lidí a dinosaurů už po šesté. Čtyři roky po zániku ostrova Isla Nublar se dinosauři začali rozmnožovat a lidé si na ně museli zvyknout i v jejich přirozeném prostředí. A co je horší, tak hlavně na to, že lidé už nestojí na špici potravního řetězce. Kontrolovat tuto sílu znamená vládnout nepředstavitelnou mocí a některé organizace toho chtějí patřičně zneužít. Ale všechno má svůj rub i líc, takže není divu, že se najde i jiná skupina lidí, která se této hrůze snaží zabránit a udržet tak systém aspoň trošku v rovnováze. Poprvé uvidíme v jednom filmu všechny hvězdy předchozích snímků Alana Granta (Sam NeillThor: Love and Thunder, Jurský park), Iana Malcolma (Jeff GoldblumMoucha, Thor: Ragnarok) a neohroženého krotitele velociraptorů Owena Gradyho (Chris PrattVálka zítřka, Strážci Galaxie)

V kinech od 9.6.2022

Párty Harder: Summer Massacre

Na konec jsem si schoval něco trochu ostřejšího. Vrátíme se zpátky domů a podíváme se na další dobrodružství party kamarádů ze střední školy v pokračování filmu Párty Hard. Film se i přes svoji velkou kontroverzi těšil velké popularitě a proto není divu že vzniklo pokračování. Tři kluci se rozhodnou vyrazit na prázdniny k Macháči, kde si plánují užívat volno ve velkém. Sex, drogy a alkohol. Nic jiného nepřipadá v úvahu, ale to by ta parta nesměla být složená ze samých trotlů. Plány jim navíc naruší parta potetovaných frajírků, která jim bere ty nejlepší příležitosti, jak si užít trochu nezávazného sexu. Režie se opět ujal Martin Pohl, kterého znáte spíše pod přezdívkou Řezník. Takže už teď můžete tušit jak drsný film nás čeká.

V kinech od 23.6.2022

Tak pro následující měsíc je to vše. Doufám, že jsem se vám trefil do vkusu a třeba se potkáme na jednom z filmů v sále. Příští měsíc vám přinesu novinky, na které se můžeme zaměřit v červenci a věřte, že to bude ještě nadupanější.

editor
Obyčejný hráč videoher, nadprůměrný hráč Dungeons and Dragons, příšerný pisálek a excelentní provokatér šéfredaktora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *