Hry

CD Projekt prozradili své plány do budoucna

Před nedávnem proběhla prezentace CD Projekt, kde prozradili vývojáři svou strategii do příštích let. Byť zatím není známo moc detailů, prezentace naznačila, že se můžeme těšit na pokračování Cyberpunk 2077, jenž „prokáže plnou sílu a potenciál kyberpunkového universa“. Hra zatím nese pouze označení Project Orion.

Těšit se také můžeme hned na několik her ze světa Zaklínače. I ty mají svá označení, konkrétně Project Sirius, Project Polaris a Project Canis Majoris. Kromě těchto dvou hlavních značek pracují v CD Projekt také na úplně nové značce, která má zatím označení Project Hadar. A co tedy o těchto projektech zatím víme??

Foto: Gamespot

Project Sirius

Project Sirius je hra ze světa Zaklínače. Má být zaměřená jak na veterány série, tak i na nováčky. Momentálně je ve fázi předprodukce. Na hře pracuje studio The Molasses Flood, kteří za sebou mají skvělou hru Flame in the Flood. Na vývoji se podílí 60 lidí.

Project Polaris

Project Polaris je popisován jako příběhové RPG s otevřeným světem. Má odkazovat na Zaklínač 3: Divoký Hon. Pracuje na něm 150 lidí a má být začátkem nové trilogie, která by měla vycházet v období šesti let po vydání Projectu Polaris.

Project Canis Majoris

O tomto projektu toho moc nevíme. Má to být otevřené RPG zasazené do světa Zaklínače a má na něm pracovat externí studio, ve kterém figurují lidé, kteří jsou veteráni ve světě zaklínače.

Foto: Wallpapersaccess

Project Orion

Tato hra má být pokračováním Cyberpunk 2077. Vyjít by měla po vydání DLC Phantom Liberty, pracuje na něm CD Projekt Red.

Foto: Wallpapersaccess

Project Hadar

Na této nové značce se údajně pracuje již od roku 2021. Má být odlišná od světa Cyberpunku i Zaklínače. Je ve fázi koncepce a pracuje se na ní interně bez externích studií.

Mimo hry se chce CD Projekt zaměřit také na televizní a filmovou produkci. Cyberpunk: Edgerunners pro ně byl natolik stěžejním úspěchem, že se rozhodli v tomto směru pokračovat dál prostřednictvím externích partnerů. Také zakládají nové studio nazvané CD Projekt Red North America. CD Projekt vysvětlili, že zahájili novou strategii „paralelního vývoje AAA her“ a že plánují udržet příznivé a příjemné pracovní prostředí. Chtějí být transparentnější, posílit své vývojářské schopnosti a zavést více zážitků pro širší spektrum hráčů. A samozřejmě chtějí nadále přinášet hráčům co nejkvalitnější herní zážitek tak, jak jsou hráči zvyklí.

author
Vášnivý hráč, už téměř 30 let. Nejvíc hraju FPS, akční adventury, RPG... Je toho hodně. Moje knihovna by mohla vyprávět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *