Anime Filmy & seriály

Castlevania: Nocturne – Netflix zveřejnil první trailer

28. září se na Netflixu objeví akční anime seriál zasazený mezi lovce upírů a – překvapivě – upíry. Dark fantasy spinoff Castlevania: Nocturne má rozšiřovat stejnojmenný svět (Castlevania), založený na videohře Castlevania: Rondo of Blood a jejích sequelech od společnosti Konami. Seriál Castlevania (alespoň tedy jeho zatím odvysílané řady) je často hodnocen jako nejlepší televizní adaptace na videohry a všechny jeho čtyři série jsou rovněž dostupné na již zmíněné streamovací platformě.

Původní seriál, založený konkrétně na titulu Castlevania III: Dracula’s Curse nás provádí příběhem Trevora Belmonta, Syphy Belnades a Alucarda. Tentokráte se však, alespoň podle nově zveřejněného teaser traileru, ocitneme společně s hlavním hrdinou, Richterem Belmontem, v roce 1792 ve Francii (tedy několik let po událostech původní série). Zemí otřásá Velká francouzská revoluce a navíc zde ještě parazitují upíři. Obyčejně by se od nich člověk držel dál, čistě už jen proto, aby si chránil holý krk, jenomže když nesete na ramenou břímě lovce této krvelačné havěti, není to ani zdaleka tak snadný úkol.

Obsazení

Dobře, uznáváme. Samotná část ohledně režisérů a produkce občas může působit minimálně nudně. Mnohdy se takřka odnikud zjeví neznámá jména a tváře, o nichž Google tvrdí, že jsou tak úspěšní, že je téměř hřích je neznat, a to i když nejste občany Spojeného království nebo USA. Ale ještě než se začnete zvedat ze židlí, ještě chvilku vydržte! Podle dostupných informací je tím, kdo má psaní nové série na starosti, u nás poněkud neznámý Clive Bradley; nicméně producentem opět bude showrunner Kevin Kolde, do jehož rukou byla Castlevania již jednou svěřena. Zároveň v minulosti pracoval i na dalších známých projektech, jako je třeba Adventure Time (2010). Naopak takový Warren Ellis už znova do projektu přizván nebyl.

V řadách herců/dabérů pak stojí Sophie Skelton (Outlander) jako Julia Belmont, alespoň tedy v první epizodě. Vzhledem k tomu, že dabéři dvou nejdůležitějších postav seriálu – Richetra Belmonta a Marie Renard – ještě nebyli oznámeni, zůstává zatím ve hvězdách, koho z obrazovek uslyšíme. Mezi fanoušky však kolují teorie, že by si čistě teoreticky mohli jejich role zopakovat Richard Armitage (The Hobbit) a Alejandra Reynoso (Winx Club). Mezi další spekulace patří možnost, že pokud se bude produkce pevně držet předlohy videoher, v roli Alucarda a Draculy bychom se mohli dočkat Jamese Callise (Battlestar Galactica) a Grahama McTavishe (The Hobbit, Outlander, House of The Dragon).

Castlevania: Nocturne pod lupou

Vůbec první záběry z traileru mohli přítomní vidět již minulý rok na Geeked Weeku, kde je Netflix předvedl – tam bylo ostatně zároveň poprvé oznámeno, že je vůbec pokračování Castlevanie v plánu. Na začátku traileru se objevuje mladý Richter Belmont: hluboce ponořen v myšlenkách a s bičem. Náhled se s ničím nepáře a upoutávka nabírá rychlý spád. Ve dvou minutách a třiceti vteřinách můžeme sledovat strach, hněv, beznaděj, možná i střípek lásky a, jak už to bývá, touhu po odplatě protkanou souboji na život a na smrt.

Vše, co z nevinného zelenáče, jenž se ani pořádně nestihl rozkoukat kolem, utvořilo lovce jaksepatří. Dramatická hudba v pozadí, která postupně graduje, oheň, plynulé zatmění slunce, popravy a magie společně budují napětí, zvědavost, zoufalou nutnost vědět, co bude dál a co všechno ty fragmenty nápověd, jež nám jsou servírovány na stříbrném podnosu, asi musí znamenat. Pomyslnou třešničkou na dortu jsou dva krátké monology – patrně vystihující hlavní zápletku sérií. Podrobnosti si ale budeme muset nasledovat sami, jakmile budou první díly dostupné. Tak co? těšíte se?

Castlevania: Nocturne | Official Teaser Trailer
Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *