Filmy & seriály

Blue Beetle nastoupí hned za Flashem

DCU zaznamenává viditelnou krizi, kterou by s trochou štěstí mohlo zachránit množství filmů, které se na nás tento rok pohrnou. Po Shazamovi 2, Black Adamovi a Flashovi17. srpna přijít do kin Blue Beetle. Ten spadá konkrétně do nového DCEU a původně se ani na plátnech promítat neměl, jelikož byl zamýšlen jako exkluzivní kousek pro HBO Max.

Režisérem filmu je Angel Manuel Soto. Jeho jméno padlo v souvislosti s nominací jeho dvou filmů (Charm City Kings a El Púgil) na Velkou cenu poroty za nejlepší hraný film a nejlepší krátkometrážní dokumentární film. Kde? Na Sundance film festival (2020) a Tribeca film festival (2016).

V hlavní roli pak má zazářit Xolo Maridueña jako Jaime Reyes/Blue Beetle, což je mimochodem už pátý latinskoamerický herec, který se v DCU mihl. Uvidíme i Brunu Marquezine (Jenny Kord), George Lopeze (Rudy), Belissu Escobedo (Milagro Reyes), Raoula Trujilla (Conrad Carapax), Susan Sarandon (Victoria Kord), Harveyho Guillena (Dr. Sanchez), Damiána Alcázara (Alberto Reyes) a další.

Mít brouka v hlavě

Film Blue Beetle je filmovým zpracováním stejnojmenného komiksu. Vypráví příběh o Jaimem, vysokoškolském absolventovi, který se tak nějak ztrácí na své cestě životem. Až do chvíle, kdy se mu pod nohy připlete starověká relikvie, jež se u něj zjevila přičiněním bůhvíčeho. Vyšší síly? Deus ex machina? Možná. Tak či tak mladému muži obrátí život naruby. Proč? Může za to mimozemská technologie (proto je film patrně zařazen do kategorie sci-fi), která si ho vybrala coby svého hostitele.

Dle traileru se tak tajuplný skarabeus a kluk, co neví, co s životem, stanou jedním. Nese to jisté výhody: stane se originálním superhrdinou… tedy, působí jako mix několika superhrdinů DCU a MCU dohromady, počínaje Iron Manem, konče Venomem, ale je zcela pochopitelné, že ne každé ztracené duši změní život mimozemský brouk, co umí třeba zářit. Nebo létat, vytvářet štíty, sečné zbraně a taky cool padnoucí kostýmek.

Nese to s sebou ale taky řadu mínusů. Slovy strýčka Petera Parkera „s velkou mocí přichází i velká zodpovědnost“ – tak nějak takto by se dalo popsat vše ostatní, co má pak nejspíš přijít. Po zjištění a krátké euforii „wow, jsem superhrdina!“ přijde v první řadě ženská, která si brouka v jeho těle nárokuje. Proč? To nám trailer neprozradí; záhy ale zjišťujeme, že si na něj dělá zálusk i červený těžkooděný chlapík. Proč? To z traileru také přesně nevíme. Můžeme jen doufat, že všechny naše otázky budou zodpovězeny při premiéře.

Blue Beetle | Official Final Trailer
Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *