Hry Publicistika

Blizzard oznámil návrat jedné své legendy

O studiu Blizzard se většinou píše ve spojitosti se skandály, odchody a obsahem, který nenaplnil očekávání hráčů. Tentokrát se, ale objevila jedna velmi dobrá zpráva. Chris Metzen se po šesti letech vrací do společnosti. Předčasný dárek k Vánocům všem fanouškům. Nevíte o koho jde? Velmi stručně jde o klíčovou postavu vzestupu Blizzardu devadesátých let 20. století. Informaci zveřejnil na Twitteru John Hight. Připomněl, že Chris Metzen byl jedním z původních členů týmu kolem Warcraftu, který pracoval na tomto světě už v roce 1994.

Chris Metzen

Chris Metzen opustil Blizzard k velkému překvapení fanoušků v roce 2016. předtím tu strávil dlouhých 23 let. Metzen si po svém odchodu z firmy nehledal jiné místo v herním průmyslu, jak bylo běžné. Chtěl dle vlastních prostě odpočívat a trávit více času s rodinou. Za pozadím tohoto jeho vyjádření stáli především zdravotní problémy. Trpěl neustálou úzkostí a později se dozvěděl, že šlo o záchvaty paniky. Měl pocit, že se mu zastaví plíce, ale kdykoliv šel k doktorům, nic mu nebylo. Jeho návrat šokoval fanoušky podobně jako před šesti lety jeho odchod. Tentokrát, ale velmi příjemně. Metzen pomohl vytvořit některé z ras Warcraftu.

Původně do Blizzardu nastoupil jako animátor a výtvarník. Později se pak stal i spisovatelem, designérem, kreativním ředitelem a dokonce i dlouholetým hlasovým hercem. Jeho hlas můžete slyšet v Diablu, Starcraftu a za zmínku stojí, že namluvil Thralla z Warcraftu. Vrací se na pozici kreativní poradce Worl of Warcraft, což může znamenat cokoliv. Jeho práce by se, ale časem měla rozšířit na další projekty v této rostoucí franšíze. Naznačuje to, že je to jen způsob, jak ho poslat zpět do studia, než se pustí do dalších věcí, kterými se bude zabývat.

Je třeba říct, že se vrací do trochu jiného Blizzardu než jaký opouštěl. Firma si prošla za poslední roky mnohými otřesy a vážně utrpěla i její reputace. V důsledku veřejně propíraných pochybení už dnes nejsou její fanoušci tak loajální k firmě, která ještě před lety platila za tým, který nikdy nezklame. Návrat Metzena, ale může pomoct pošramocenou pověst zásadně vylepšit. Měli byste se ostatně podívat na úplný seznam Metzenových příspěvků do her Blizzardu v průběhu let, abyste lépe pochopili, proč tato zpráva mezi fanoušky vyvolává takové nadšení.

Chris Metzen 2018 pokládá otázku svým bývalým kolegům. Reakce publika mluví za vše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *