Filmy & seriály

Black Adam – temný protějšek Shazama míří v říjnu na scénu

Tak jako všichni akční hrdinové mají svůj příběh, mají jej i ti zlí, jen je potom nikdo nevyhlásí do nebe. Podobně, leč ne tak úplně stejně na tom má být i Black Adam, kterého si v hlavní roli střihl Dwayne Johnson. Ten se mohl hlavní role zhostit pravděpodobně díky dobrým vztahům s režisérem. Jaume Collet-Serra v minulosti často spolupracoval s Liamem Neesonem, což dalo vzniku řadě akčňáků jako třeba Noční běžec, Cizinec ve vlaku nebo Neznámý. Dále má na svém kontě i pár hororů (Sirotek, Dům voskových figurín), ale právě ve spolupráci s bývalým wrestlerem mohl vzniknout snímek Expedice: Džungle, který v USA navštívil plátno kin loňské léto.

Natáčení jako takové mělo započít už před začátkem pandemie, nicméně právě kvůli ní a opatřením, která se k tomu vázala, se vše dotočilo minulý rok. Američané se premiéry tedy dočkají 21. října a my se jej dokonce dočkáme už o den dříve. Nově byl představen i na San Diego Comic-Con International 2022 jako další rozšíření světa superhrdinů DC, kde nechyběly ani hlavní hvězdy štábu.

Oč tedy běží?

Black Adam je spin-offem DC komiksů. Ve filmu jde o (anti)hrdinu, který je téměř 5000 let vězněn a když je z hrobu opět osvobozen, hodlá ve světě nastolit vlastní formu spravedlnosti. Před samotným uvězněním byl však ještě obdařen všemocnými schopnostmi egyptských bohů, a to od nikoho jiného než od čaroděje a boha hromu Mamaragana. Ten mimo to stvořil ve své poslední hrstce moci superhrdinu Shazama, a tak je nadmíru jasné, že se tito dva jednou střetnou. A nejen to! Dle všeho má řádění Black Adama v budoucnu zaměstnat i samotného Supermana.


Vedle úžasných snímků, kam Johnson jednoduše sedl, je však i řada jiných, které si víckrát, než jednou už nepustíme, a tak těžko říct. Možná i výběr dalšího obsazení (Noah Centineo, Aldis Hodge, Quintesse Swindell, Sarah Shahi, Marwan Kenzari, Pierce Brosnan, Bodhi Sabongui,…) bude jiskrným příslibem, že tentokrát půjde o nezapomenutelný trhák. A co vy? Těšíte se?

Black Adam | Official Trailer
Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *