SYFYMAG Blog Hry Bardi a gnómové se hlásí do služby v Baldur’s Gate 3: Of Valour and Lore patchi
Hry

Bardi a gnómové se hlásí do služby v Baldur’s Gate 3: Of Valour and Lore patchi

Foto: Steam

Komu v Baldur’s Gate 3 chyběli bardi, nemusí nadále truchlit. Na čtvrtečním Panel From Hell byl Larian Studios vyhlášen v pořadí již osmý patch pod názvem Of Valour and Lore. Jak již mnozí nějakou tu dobu tušili, do hry přidal mimo jiné právě toto povolání.

Není bard jako bard

Bardi jsou v rámci Baldur’s Gate 3 rozděleni do dvou podtříd, do College Of Valour a College Of Lore.

College Of Valour je spíše pro bojovněji zaměřené dobrodruhy, kteří v jejím rámci získají bitevní výhody a schopnosti k vylepšování spojenců. Bardi v této podtřídě ovládají Combat Inspiration, která inspiruje spojence a dodává mu kuráže v boji.

College Of Lore jsou spíše magicky založení bardi. Umožňuje jim například sesílat kouzla pro posilování spojenců. Mezi jejich schopnosti patří Cutting Woods, díky kterému bard může využít svého bystrého důvtipu, aby odvrátil pozornost soupeře, či jej urazit, aby mu srazil sebevědomí.

Schopnost Perform mohou od 4. úrovně využívat obě podtřídy: umožní vám hrát na váš hudební nástroj dle libosti, nebo alespoň do té doby, než vám někdo poradí, abyste si jej strčili vy-víte-kam. Nicméně pokud budete hrát dobře, mohou se k vám NPC přidat a šušká se, že vás některá z nich mohou za tento výkon dokonce odměnit.

YouTube Poster
Baldur’s Gate 3: Of Valour and Lore – Bard

Rock it, gnome!

Ale bardi nejsou jediným důvodem, proč tento patch vyvolal v hráčských kruzích nadšení. Přidal totiž do hry – poprvé od jejího vydání v roce 2020 – novou rasu. Ano, zvěsti byly pravdivé: nyní si můžeme zahrát za Gnómy, a rovnou třeba za gnómské bardy!

Kromě těchto novinek patch přináší i drobnější změny: zdokonalení AI některých lehčích příšer, které se nyní mohou při boji shlukovat, byla upravena grafika vlasů jednotlivých postav (byly přidány šediny), multiplayer by měl být stabilnější, byla přidána nová kouzla… je toho opravdu hodně!

Baldur’s Gate 3 je sice stále v early access módu, ale vývojáři se snaží, co mohou, aby hru průběžně rozvíjeli a doplňovali. Dá se očekávat, že jim tento patch přitáhne mnoho milovníků Dungeon and Dragons, minimálně těch, co milují bardy, gnómy a doteď se této hře z kdo ví jakého důvodu vyhýbali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Exit mobile version