Hry

Atomic Heart – stále bez data vydání

Akční RPG z pohledu první osoby Atomic Heart představuje v novém traileru mnohem více z boje. Jedná se o retro-futuristickou akci od studia Mundfish, která je svým stylem připodobňována k sérii Fallout. Obě se točí kolem alternativních časových linií, jenž se rozcházely kolem 40. a 50. let minulého století. Zachovávají dobový ikonický styl a mísí je s futuristickými prvky. Hra je dle slov vývojářů ve finální fázi vývoje, ale i přesto nejsou prozatím připraveni oznámit, kdy hra vyjde. Na svém Discordu se k tomu moskevské studio vyjádřilo.

Vývojáři jsou s datem vydání často velmi ledabylí, a pak ho akorát odsouvají. Ale nic není tak jednoduché jak to z vnějšku může vypadat. Datum vydání má vliv na komunikaci s vydavateli, ovlivní plánování předplatného Xbox Game Pass, jehož součástí Atomic Heart bude, a také dodání do obchodů a plány na vydání dalších velkých her, které vycházejí tak, aby na sobě neparazitovaly.

Samotný příběh Atomic Heart se má odehrávat v Sovětském svazu v alternativním roce 1955. Pokroky v robotice ve 30. letech umožnily SSSR porazit nacistické Německo v roce 1941, i když s mnohem vážnějšími ztrátami na životech. To je přimělo k tomu, že práci nadále vykonávali roboti, kteří jsou propojeni v síti s názvem Collectiv 1.0. Hráči převezmou kontrolu nad agentem majorem P-3, který byl poslán prozkoumat výrobní závod, který utichl. P-3 bude mít přístup k řadě sci-fi zbraní a také k speciální rukavici, která uděluje držiteli super schopnosti a připomíná plazmid ze hry BioShock. Dalo by se říct, že hra vypadá jako povedené pokračování BioShocku v sovětském stylu.

Právě díky podobnosti s BioShockem je Atomic Heart vyhlížen mnohými zájemci, které nový trailer asi potěší nejvíce. Za doprovodu stylove hudby dochází k odpravení zdejších, velice pěkně nadesignovaných nepřátel a bossů. Experimentální rukavice, nabízející nevšední vlastnosti, s nimiž můžete soky třeba i zmrazit. Vývojáři naznačili, že titul sice bude mít dva konce, ale jinak je příběh poměrně lineární a nepůjde o žádné RPG s hromadou rozhodování. Ke konci hry bychom se měli setkat s velkým morálním dilematem.

Kdy to tedy vyjde? To lze jen těžko říct jestli Atomic Heart vyjde letos nebo si budeme muset počkat na příští rok. Nicméně až k tomu dojde dočkáme se ji na Playstation5, Xbox Series X|S, Xbox One a PC Titul bude zároveň součástí Game Passu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *