Filmy & seriály

Ash vs. Evil Dead se může vrátit jako animovaný seriál. Bruce Campbell je připraven si svoji životní roli zopakovat

Značka Evil Dead by se kromě chystaného celovečerního filmu Evil Dead Rise mohla vrátit i jako animovaný seriál. Bruce Campbell, představitel protagonisty série Ashe Williamse potvrdil, že animované pokračování seriálu Ash vs. Evil Dead je předmětem konverzace a vyjednávání. Prozradil to v rozhovoru pro Collider.

Podle Campbella je animace jediný způsob, jak se může seriál vrátit. Nejen kvůli produkci, která by se v návaznosti na závěr třetí série Ash vs. Evil Dead značně zkomplikovala, ale i kvůli němu samému. „Pořád zním jako Ash a můj hlas není tak zničený jako moje tělo,“ vyjádřil se šedesátník Campbell. Jinak se do své role vrátit odmítá, ze zdravotních důvodů.

Campbell svůj hlas nedávno propůjčil ve dvou videohrách. Nejprve v rámci DLC do asymetrického multiplayeru Dead by Daylight a poté v kooperativní střílečce Evil Dead: The Game. Ve druhé zmíněné se objevily i hlasy dalších postav ze seriálu Ash vs. Evil Dead, který byl navzdory vysoké kvalitě z důvodu nízké sledovanosti zrušen po třetí sérii.

Zatímco je definitivní osud seriálu neznámý, chystaný film Evil Dead Rise by měl dorazit už letos na HBO Max. Ale nejenže si v něm Campbell nezahraje (je pouze jeho výkonným producentem) s původními snímky a seriálem bude mít společného málo. „Je to super, protože to chce moc mozkových sil, spojit všechny filmy. Tohle bude stát samo na sobě,“ myslí si Campbell. Sám bude mít ve filmu jen drobné cameo.

Do režisérského křesla se nevrátí ani Sam Raimi, ten ho bude také jen produkovat. Film má na starosti Lee Cronin. Navzdory tomu je Campbell novým filmem nadšený. „Abych Sama pochválil, nevybírá si lidi, co ho budou jen napodobovat,“ říká herec. Cronin, který režíroval například horor The Hole in the Ground, podle něj do filmu vznáší svůj silný, osobitý styl. „Vypadá to jako velmi evropské Evil Dead. V celém filmu není jediný ruční záběr, Cronin je velmi metodický režisér,“ tvrdí hvězda béčkových krváků.

Evil Dead (v česku také známé pod jménem Smrtelné zlo nebo Lesní duch) je série hororových filmů vytvořených Samem Raimim. Původní film z roku 1981 byl jeho celovečerní prvotinou. V současnosti celá franšíza čítá trilogii Raimiho filmů, jeden reboot, který režíroval Fede Álvarez, jeden seriál a nespočet her a komiksů. Trilogie také proslavila Bruce Campbella převážně jako herce béčkových filmů.

Posledním Raimiho filmem byl Doctor Strange in the Multiverse of Madness, kde hrál i Bruce Campbell.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *