Anime Filmy & seriály

Ash Ketchum, nový mistr světa v Pokémonu!

Jsou dny, které jsou zcela obyčejné, nevýjimečné, nudné. A pak jsou dny, které mění zaběhnuté pořádky a vstupují do historie. Právě takovým dnem byl 11. listopad 2022. Den, kdy se malému chlapci z Oblázkového města splnil jeho životní sen. Ano, Ash Ketchum to konečně dokázal, a v zatím poslední, neskutečně dokonale animované epizodě Pokémon Ultimate Journeys: The Series, zvítězil v Masters Eight Tournament – World Coronation Series a stal se světovým mistrem v Pokémonu!

Zvolejme třikrát sláva

Ze zprávy se radují fanoušci po celém světě, ale nejvíce Japonci, kteří měli to štěstí, že epizodu již viděli, zbytek světa si na její oficiální vydání bude muset ještě chvíli počkat. Dokonce se v Zemi vycházejícího slunce jednalo o tak významnou událost, že v Tokiu ve čtvrti Šibuja (ekvivalent New Yorského Times Square) probíhalo na obrazovkách vysílání Ashova zápasu!

Není vlastně ani divu: Pokémoní seriál je tu s námi již 25 let, vyrostly na něm již dvě, možná tři generace. Animace i hlavní postavy se, v průběhu doby, proměňovaly, až tedy na Ashe a jeho Pikachu. Zažívali jsme s ním vzrušení z objevování nových krajin, nových bytostí a ze zápasů, a že jich Ash zažil hodně. Pětkrát se zúčastnil šampionských klání, ale jeho vysněná výhra stále nepřicházela. Až v Pokémon the Series: Sun & Moon se Ashovi podařilo vyhrát první místo v Alola Pokémon League (také známá jako Manalo Conference). Už to byl velký úspěch. Ale stále to byl jen předstupeň pro světový šampionát…

Staří známí

Autoři si asi řekli, že samo to, že Ash vyhrál nad dosavadním mistrem světa Leonem, není dostatečně emotivní. A tak během zápasu ukázali všechny jeho přátele, jak s napětím sledují jeho bitvu a fandí mu. Nechyběl snad nikdo: ukázali nám Misty, Brocka, Traceyho, May, Maxe, Dawn, Iris, Clemonta, Bonnie, Serenu, celou Alolskou partičku, Cilana, v hledišti samozřejmě nechyběli ani profesor Oak a Ashova maminka.

Ve své nejslabší chvíli se podpory přátel dočkal i Pikachu. V momentu deliria se mu ukázali všichni Ashovi předchozí Pokémoní parťáci: Butterfree, Greninja, Sceptile, Aipom, Krookodile, Buizel… no asi máte představu. A jen díky jejich duším v sobě nakonec získal dost síly, aby Leonova Charizarda porazil.

Konec jedné éry

Opravdu, skončila jedna éra, éra čekání na Ashovo konečné vítězství. A co bude dál? Bude desetiletý Ash s 25 lety zkušeností nahrazen novou postavou? Nebo se pojede v duchu hesla „všechny chytit máš?“ Protože všechny Pokémony Ash ještě rozhodně nechytil… Nebo to znamená úplný konec Pokémoních seriálů? Toho posledního se dle mého obávat nemusíme, protože seriály táhnou a neumím si moc představit, že by značka pokračovala bez nich. Ale kdo ví, co si na nás do budoucna chystají. V tuto chvíli je to ale jedno. Pozvedněme číše a připijme na zdraví Ashe Ketchuma, mistra světa v Pokémonu!

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *