Filmy & seriály

Andor – politika a trauma v předaleké galaxii

Novinka Andor by vám mohla spravit chuť, když vás některý ze seriálů poslední doby ze světa Star Wars zklamal. Ano, dívám se na tebe Obi-Wane Kenobi. Naznačený příběh v novém traileru působí mnohem dospěleji, čemuž by mělo pomoci kvalitní herecké obsazení a pozadí z politiky v předaleké galaxii. Nebude tak určen nejmenším divákům. Ukázka nás seznamuje o něco blíže s tím, jak vznikaly zárodky odboje proti tyranskému Impériu. Poodhaluje, jaká tvrdá rozhodnutí a oběti čekají jednotlivé postavy. Na první pohled se zdá, že se mnohem víc natáčelo v exteriérech a sázka na uvěřitelnost se asi vyplatila. Andor by se měl soustředit na vyprávění vlastního, politického, temného příběhu.

Dějově půjde o prequel filmového Rogue One a to nějakých pět let před dějem samotného filmu. Sledovat tak budeme zrod povstaleckého hrdiny Cassiana Andora (Diego Luna). Před kameru se nám vrací i Mon Mothma (Genevieve O´Reilly) nebo Saw Gerrera (Forest Whitaker). Značnou část traileru však ovládl dosud nejmenovaný lídr povstalců Stellan Skarsgård (Duna, Thor). Seriál dostal na starost věhlasný Tony Gillroy, který napsal scénář filmové série s agentem Jasonem Bournem. Seriál by měl mít dvě sezony a každá bude mít 12 epizod. První série by měla v podstatě vyprávět polovinu Cassianova příběhu s rebely, zatímco druhá povede až k samému začátku Rogue One. Gilroy se vyjádřil, že aktuálně pracují na druhé sadě epizod, což by mohlo znamenat vydání v roce 2023.

Andor ze všech těch seriálů, co máme za sebou, vypadá po řemeslné a vizuální stránce naprosto úchvatně. Tím, že už se pracuje na druhé řade na Disney+ tomuhle projektu asi hodně věří. Z posledních let patří Rogue One mezi mé oblíbené Star Wars filmy a tak se celkem těším. Mám velkou naději, že to neskončí takovou dehonestací značky a veškerých postav jako Obi-Wan Kenobi – seriál, který nikdy neměl vzniknout. Premiéra proběhne 21.9.2022, kdy se budou na Disney+ vysílat rovnou tři epizody. Seriál vypadá lákavě a snad se tvůrcům povede naplnit veškeré přísliby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *