Hry

Age of Empires III: Definitive Edition je zdarma na Steamu

Legendární série strategií Age of Empires rozšířila 3. srpna na Steamu též Age of Empires III: Definitive Edition. Jde o free trial verzi vyvinutou společností Ensemble Studios a vydanou Microsoftem, která se bude postupně rozšiřovat. Je celkově vylepšena o vizuál, hratelnost a další prvky – ty je možné si okusit zcela zdarma, ovšem počítejte s tím, že nedostanete hned celý obsah hry. Ta jinak na herní platformě stojí 19,99€.

Free-to-play verze aktuálně nabízí hru za Francii, Rusko a indiánský kmen Irokézů, nicméně balíček se bude postupně střídat, a tak si můžete vyzkoušet celkově všech 16 národů. Rovněž je v bezplatné verzi dostupný režim bitev a první část kampaně, výzvy, 8 map a multiplayer. Oficiální web uvádí, že balíček také obsahuje několik historických bitev ze 16. století, které je možno si ve hře zrekonstruovat – například sibiřská bitva u Čuvašského mysu z roku 1582 nebo bitva o Alžír v roce 1516.

Vylepšení

No a co je na tom tedy tak speciálního, říkáte si? Kromě faktu, že si můžete okusit demo bez nutnosti otevřít peněženku (a to trvale, neboť nejde o nic limitovaného), definitivka je ve výsledku více vyšperkovaná než její předchůdci. A v čem?

  • zmíněný multiplayer má zlepšený stabilní online režim – přináší hodiny zábavy při hře se spoluhráči nebo i proti nim,
  • nový obsah umožňuje hrát za nové civilizace, jednotky, mise; na své si rozhodně přijdou jak nováčci, tak i stálí hráči,
  • grafika se dočkala detailnějšího propracování, a to vlastně všude – animace, budovy, textury jsou jednoduše ještě realističtější než kdy jindy,
  • a v neposlední řadě: nové prvky zvyšují strategické možnosti hráčů a jednotlivé civilizace jsou více vyvážené, což zlepšuje celkovou hratelnost.
Age of Empires III: Definitive Edition | Announce Trailer
Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *