Filmy & seriály

65 – čeká nás souboj s dinousaury!

Milujete dinosaury, ale jste již otrávení z čím dál tím horších Jurských parků? Pak pro vás mám skvělou zprávu! V březnu do kin dorazí film s na první pohled tajemným názvem 65. Bude v něm Adam Driver. Bude to sci-fi. A ano, budou v něm naši oblíbení zubatí prehistoričtí ještěři.

Když má Driver špatný den

Mills (Adam Driver) musí při průzkumné misi po zásahu lodi asteroidem nouzově přistát na planetě, připomínající Zemi. Celá jeho posádka, až na dívku Kou (Ariana Greenblatt), je mrtvá. Zjistí, že planeta je skutečně Země, ale před – a teď se prosím ještě jednou podívejte na název filmu – ano, před 65 miliony lety. Oba trosečníci jsou obklopeni dinosaury v nehostinném prostředí, a drsný boj o přežití tak může začít…

Z traileru mám pocit, že bychom se mohli dočkat napětí téměř vetřelcovského. Slibně vypadá zejména scéna s Tyrannosaurem, plížícím se do jeskyně k nic netušícím hlavním postavám. Driver pobíhá po planetě se zbraní a s malou holčičkou, a zdá se, že konečně ve filmu využije své vojenské dovednosti (je bývalý mariňák). Rozhodně nepůjde o nějakou odlehčenou podívanou, ale spíše o mrazivý thriller plný napětí, bezmoci a lekaček. Už jen proto, že za filmem stojí stejní lidé, kteří mají na svědomí Tiché místo: scénáristé Scott Beck a Bryan Woods. Producentem není nikdo jiný než Sam Raimi (Spider-Man).

Pozor, letí asteroid!

Můžeme se zatím jen dohadovat, nakolik se 65 inspiroval podobně tematicky laděným snímkem Planet of Dinosaurs z roku 1977, ale doufejme, že moc ne. Z traileru mám zatím spíše pocit, že Mills srážkou s asteroidem změní celou budoucnost naší planety: protože podle data to vypadá, že to byl onen asteroid, který měl prastarou matičku zasáhnout, aby se na ní mohli začít vyvíjet savci. V tom případě se asi pomoci z vnějšku moc nedočká…

Jakkoli zní film zajímavě, jednu výčitku vůči němu přeci jen již dopředu mám. Z toho, co jsme zatím mohli vidět, je zřejmé, že se tvůrci zasekli u vize dinosaurů z Jurského parku, a ignorují nejnovější vědecké poznatky. Na opeřené, historicky věrnější dinosaury si tak budeme asi muset ještě počkat.

Film 65 vtrhne do kin 17. března 2023.

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *